Jak si udržet zaměstnance?

Jak si udržet zaměstnance?

I do nového roku se překlenula zaměstnanecká krize, což znamená, že zaměstnavatelé mají nyní na výběr, a sice budou investovat do robotů a do svých firem přibude robotizace, nebo se rozhodnou udržet si své stávající zaměstnance a nedovolí jim odejít. Pro mnohé zaměstnavatele je stále realističtější ta první alternativa, a sice nedovolit zaměstnancům odejít. Pokud ani vy nechcete ztratit své zaměstnance, doporučujeme je nepřetěžovat, jelikož by si velmi brzy mohli najít jiného zaměstnavatele. A máme pro vás dalších pár tipů, co dělat, aby se vám zaměstnanci nevypařili jako pára nad hrncem.

Jak jsme zmínili, i do nového roku se překlenula zaměstnanecká krize, která ostatně nemá konce a ani řešení. Možným řešením je zavedení robotizace, ale opravdu se nejedná o něco, co by si mohl dovolit každý zaměstnavatel. Stále jsou roboti poměrně drahou záležitostí a ne všichni zaměstnavatelé mohou do nich investovat. A tak jsme právě pro vás, pokud tedy spadáte do skupiny zaměstnavatelů, kteří si nemohou dovolit plně investovat do robotů, připravili tipy, jak si zaměstnance naopak udržet.

Vhodné pracoviště je základ úspěchu

Lidé nejen, že nepracují efektivně v prostředí, kde se necítí dobře a příjemně, ale na druhou stranu ani nepracují rádi a nechodí do práce rádi. Vytvořit tedy příjemné a vhodné pracoviště je základem úspěchu. Moderní technologie, různé benefity a podobně, to jsou jen bonusy, ale vhodné pracoviště je základ, stejně jako budování mezilidských vztahů. O to byste se jako lídr firmy měl starat především, jelikož nikdo nevydrží dlouho v prostředí, v němž se necítí dobře díky věčnému ukazování si na něj prstem a podobně.

Nepřetěžujte své zaměstnance

I když potřebujete zakázky dodělat rychle, nepřetěžujte své zaměstnance. Ti totiž mohou najednou záhy onemocnět a po nemocenské se už nemusí vrátit. Přetěžování zaměstnanců je jeden z nejčastějších důvodů, proč lidé končí v daném zaměstnání a hledají si zaměstnání jiné.

A pokud přece jen vyžadujete po svých zaměstnancích trochu více práce než kdy jindy, měli byste je dobře a hlavně včasně odměnit, jelikož právě odměny jsou to, na co se dnes hraje a co je často rozhodující.