Mnichov jako drahé město. Poradíme, jak vás nezruinuje

Mnichov jako drahé město. Poradíme, jak vás nezruinuje

Do Německa za pořádným šnyclem a ještě lepším pivem. To je úkol nejednoho turisty. Jenže málokterému turistovi se chce dávat za zdejší pochoutky tolik, kolik se zde platí. Mnichov obecně lze považovat za velmi drahé město, i když mnozí lidé sem jezdí opravdu s velkou oblibou a s radostí, i když zde utratí pomalu všechny své úspory, které mají. Pokud se sem zrovna vydáváte, přinášíme vám několik tipů, díky kterým v tomto bavorském městě ušetříte.

I když se říká, že bychom se na dovolených neměli krotit a že bychom si měli dopřát leccos, nemusíme všechny své úspory nechat právě v Mnichově. Proto jsme se rozhodli sepsat tipy, jak procestovat Mnichov za pár korun.

Tipy, jak levně procestovat Mnichov

• Jako v každém městě, i v tomto najdete výhodné kartičky na městskou hromadnou dopravu. Zde si lze sjednat takzvanou City Tour Card, s níž jezdíte městskou hromadnou dopravou zdarma, navíc získáte slevu na více jak třicet mnichovských atrakcí, za které se obvykle platí obrovské sumy.

• Pokud se do Mnichova vydáte s dětmi, výhodné je vzít děti do šesti let. Ty totiž cestují zcela zdarma.

• Jestliže chcete navštívit jednu ze zdejších kulturních institucí, doporučujeme zamířit do galerie Pinakothek. Sem totiž každou neděli máte vstup pouze za korunu. Stejně tak máte vstup v neděli za korunu i do Bavorského národního muzea, taktéž do Muzea lidstva, mimo jiné i do Muzea Brandhorst.

• Největším lákadlem je v Mnichově Oktoberfest, bohužel mnozí lidé se domnívají, že je to festival, za který se platí. Jenže to není tak úplně pravda. Platí se pouze jídlo a pití, vstup na festival je zcela zdarma.

• Pánové jedou do Mnichova pravděpodobně za zdejším BMW Welt, kde můžou obdivovat nejnovější modely krásných vozidel. Málokdo však ví, že vstup právě sem je taktéž zdarma. Nemusíte tedy za obdivování nádherných vozidel nic platit.