praci

Toužíte po nové práci? Zvolte tu v zahraničí

Ekonomika v České republice není zrovna na špatném bodě, ale i přesto se potýká se značnými problémy. Ty tkví převážně v málo placených zaměstnáních. Jedná se o jakékoli oblasti, proto se není čemu divit, když lidé začínají dávat výpovědi na stoly takřka denně. Zaměstnavatelé si tohoto jevu nevšímali, dokud si neuvědomili, že na pracovním trhu není pracovní síla. Velké podniky postrádají šéfy, kteří by řídili daná oddělení, nemají ani pracovníky, kteří by se hnali do špinavého a zaprášeného prostředí za příplatek. Lidí zkrátka není.

Jedním z největších důvodů je to, že se stěhují do zahraničí nebo alespoň na část roku odcházejí za prací pryč. Pokud nejste ani vy šťastní a spokojení v současné práci, zamiřte také někam do sousedního státu. Jistě se vám toto rozhodnutí vyplatí, protože takových peněz byste se v České republice nejspíše nedočkali.

I když se v současné době má u nás zvyšovat plat, spousta lidí tomu nevěří. Říkají, že takových řečí bylo tolik a tolikrát, že už se tento fakt nezdá být faktem. Proto stále přemýšlejí o odchodu ze stávající práce, aniž by čekali, zda jim přidají či nepřidají. Vždyť to čekání by jim nikdo nezaplatil a zaměstnavatelé jim mohou pouze říkat, že jim přidají, ale dostane se na zvýšení platu až ke konci roku, a to pouze o několik ztrácejících se korun.

Hledejte novou práci

Češi jsou stále více a více nespokojeni se svým stávajícím zaměstnáním. Když si hledají novou pracovní pozici, nemají na danou práci rekvalifikaci. Některé nároky jsou kladené velmi přehnané, i když se jedná například pouze o místo pokladní v obchodním řetězci. Právě v těchto je navíc nejméně lidí, a i přesto stále chtějí vybírat. Jenže ještě asi nepřišli k tomu závěru, že si vybírat není z čeho. Měli by tedy zvážit, zda alespoň nesníží požadavky a nevezmou do svého týmu schopného pracovníka. Jinak se totiž možná pracovní síla může rychle odstěhovat do zahraničí za mnohem lepšími podmínkami.