sklad

Nebojte se práce skladníka, už dávno to není tak velká dřina

Přemýšlíte nad tím, že změníte práci? Děláte dobře. Přece jen dnes je o zaměstnance nouze, což znamená, že vás vezmou všichni všemi deseti. Nejvíce se hledají zaměstnanci do skladů, což je poměrně odrazující práce. Mnozí lidé totiž žijí stále v domnění, že práce skladníka patří k nejnáročnějším profesím vůbec. Lidé mají práci skladníka spojenou s neustálým taháním těžkých věcí, s manipulací těžkých krabic a palet, ostatně tak to rozhodně není. Práce skladníka je dnes poměrně snadná záležitost, vždyť existuje manipulační technika.

O manipulační technice jste rozhodně už slyšeli. Jedná se o soubor strojů, přístrojů a pomocníků, díky nimž je práce ve skladu mnohem snazší, rychlejší a zábavnější. Nejen, že se manipuluje se zbožím a paletami mnohem jednodušeji, ale také to není taková dřina, která vyústila jen v kýlu nebo podobný zdravotní problém.

Zaměstnavatelé dnes investují do manipulační techniky proto, že chtějí, aby práce ve skladu odsýpala a tím byl zaručen rychlý chod podniku. Otázkou je, jaká konkrétní manipulační technika nejvíce usnadňuje práci nejednomu skladníkovi.

Vozíky, kam se podíváte

Vozíky – to je odpověď na předcházející otázku. Vozíky jsou ve skladech nepostradatelné, snadno si poradí jak s paletami, tak s balíky nebo krabicemi, které jsou obvykle tak těžké, že přemístění nepřichází v úvahu.

Jenže vozíky, to je obecný pojem. Prozraďme si, jaké konkrétní vozíky nám s prací ve skladu pomáhají.

Hodí se jak nízkozdvižné, tak vysokozdvižné vozíky

V současné době je možné zakoupit si mnohé druhy vozíků. Do skladů se ostatně hodí jak nízkozdvižné vozíky, tak vysokozdvižné vozíky, které se pořizují zejména do velkých skladů s vyššími policemi. Dynamické, mladé a moderní společnosti se zaměřují na elektrické provedení zmiňovaných vozíků, elektrické nízkozdvižné vozíky a elektrické vysokozdvižné vozíky zastanou o něco více práce, navíc se lépe ovládají.