kolegové

Pssst… Vaši kolegové nemusí vědět vše.

Také na pracovišti může vzniknout spousta přátelských vztahů. Do práce se pak těšíte a po pracovní době či o přestávkách si povídáte se svými kolegy. Může mezi vámi vzniknout velmi blízký vztah, který vás o to více pohání při pracovní činnosti. To vše je skvělá věc.  Uvědomte si ale, že není vhodné se svými kolegy mluvit úplně o všem. Stejně jako vás občas zklamou či zradí přátelé z jiných prostředí, mohou vás také zklamat přátelé z pracovního prostředí.  Některými informacemi byste svým kolegům také mohli nechtěně ublížit. O čem tedy raději nemluvit?

Soukromí

Ti, kteří se rozhodli oddělovat svůj osobní život od toho profesního, dělají dobře. Ano, přátelství doprovází sdílení různých soukromých záležitostí a tajemství. Na pracovišti by se vám to ale mohlo ošklivě vymstít. Choulostivé informace z vašeho soukromí si vaši přátelští kolegové nemusí nechat pouze pro sebe. Mohou se dostat k ostatním zaměstnancům a postarat se vám o nepěknou pověst, falešný soucit nebo nechápavé pohledy.

To samé platí o alkoholu… Zažili jste šílený večírek, protancovali a propili celou sobotní noc a ještě v pondělí se necítíte nejlíp? Pak tuto informaci rozhodně nesdělujte kolegům. Mohli by ji zneužít ve svůj prospěch a sdělit vašemu nadřízenému. Zažít šéfovo kázání o vaší nezodpovědnosti doprovázené výhružkou snížení platového ohodnocení nebo vyhazovu jistě nepotřebujete zažít. Pokud tedy prožitý večírek negativně ovlivňuje vaše pondělní schopnosti, nacpěte se Aspirinem a všímavým kolegům řekněte, že vám prostě není dobře a něco na vás leze.

Výše platu

Zvedli vám platové ohodnocení a vy se to chystáte nadšeně sdělit všem kolegům? STOP! Udržte emoce na uzdě, a buďte tak empatičtí vůči vašim kolegům, kteří zatím bezúspěšně usilují o to samé. Při jejich dotazu polepšení připusťte, ale rozhodně se nezmiňujte o výši nové částky, která se další měsíc objeví na vašem účtu.

Prozrazením určitých informací byste si tedy mohli zkomplikovat situaci na pracovišti a přijít tak o pohodovou atmosféru a dobré vztahy se svými kolegy a nadřízeným.