chybí ředitelé firem

Počet chybějících ředitelů firem roste

Česká republika se letošním rokem potýká opravdu s různými problémy. Nejdříve to byla druhá vlna elektronické evidence tržeb, následné zdražování, které se však týkalo nejen vyšších cen pohonných hmot, na něž jsme již všichni zvyklí (vždyť se ceny benzinu a nafty mění den co den, už jsme si tedy zvykli chodit s větším množstvím peněz na benzinové pumpy), ale také se zdražovaly potraviny. U těch se zvýšily ceny zejména u mléčných výrobků – konkrétně u jogurtů, kde jsme se dočkali zvýšení až o osm procent. Také si vejce přišla na své větší ceny, a tak se tedy rozhodly různé skupiny lidí žijící na vesnicích či ve městě, kde mají zahradu, že začnou chovat slepice, které jim následně svými vejci značně pomůžou s finanční krizí, pokud by nějaká do budoucna přišla. Ovšem největší problém se týká především chybějících lidí.

Celková nezaměstnanost však klesá

Ze začátku roku jsme se potýkali s naprosto otřesnou mírou nezaměstnanosti. Sahala do opravdu velkých rozměrů, a tak se nemůžeme čemu divit, když se zaměstnavatelé začali obávat o svou společnost. Naštěstí přišlo jaro, a tak se konečně ukazatel nezaměstnanosti dostal na nižší hranici procent. Sezonní práce si totiž našli hned své zájemce, a tak konečně mohlo začít hromadné sázení, stříhání stromků a také různé varianty stavebnictví. Díky tuhé zimě se na střechy opravdu nelezlo, a tak se nyní všechny opravy střech mohou uskutečnit. Dokonce se našli i lidé, kteří se potřebovali ke stavbám. Pouze se však stále potýkají firmy s nedostatkem ředitelů.

Na tak vysokou pozici nemůžou postavit každého, a tak si tedy volí zejména ty, kteří mají značné zkušenosti. Proto se tedy vyskytují ve společnostech především ti, kteří dosahují věku nad padesát let. Pokud ale zaměstnavatelé nebudou zaškolovat i mladší jedince, zanedlouho se začnou potýkat opět s nedostatkem ředitelů různých oddělení. Problém se tedy vrátí jako bumerang.