Jak se příjemněji probouzet?

Jak se příjemněji probouzet?

Vstávání není nic oblíbeného u nikoho z nás. Mnozí lidé vstávají tuze neradi, dokonce se jim nechce z postele ani ve chvíli, kdy si mohli trochu pospat. Pokud patříte k jedincům, kteří nejsou šťastní z každodenního vstávání, máme pro vás několik tipů, jak se můžete probouzet o něco příjemněji. Vstávání nemusí být pokaždé utrpením.  

Zejména během podzimu a zimy se vyplatí vědět, jak na příjemnější probouzení. Přece jenom právě tato roční období jsou zpomalená, plná depresí a stresu. To všechno má vliv na náš spánek a na to, že se nám z postele zkrátka nechce. Navíc dny jsou poměrně krátké, noci jsou naopak velice dlouhé.  

Aby nebylo probouzení utrpením nebo aby nebylo za trest, poradíme vám, jak se příjemněji probouzet, což určitě oceníte.  

Vždycky si všechno nachystejte už večer 

Abyste neměli den příliš hektický, doporučujeme si všechno důležité připravit už večer. Nebudete se muset ráno stresovat, nebudete muset vstávat dříve. Ne nadarmo se říká, že to, co je možné udělat dnes, nemá se ukládat na zítřek. I oblečení si skládejte na hromádku a připravujte si ho na další den.  

Vstávejte pravidelně 

Abyste vstávali skutečně pravou nohou, abyste se vyspali a aby pro vás vstávání nebylo za trest, měli byste se naučit jisté pravidelnosti. Ta vás rozhodně nezabije, naopak vás posílí. Vaše tělo si snadno zvykne na jistou pravidelnost. Ocení, když bude vědět, kdy má jít spát nebo kdy se má naopak vstávat. Nastavujte si proto na každý den budík ve stejnou hodinu, stejně tak se snažte chodit spát zavčasu nebo v době, kdy to tělo očekává.  

Chytré buzení je pomocník 

Nevstávejte s utrpením v očích, ale vstávejte proto, že zkrátka chcete. K tomu vás může motivovat chytré buzení, které si naprogramujete na svých sofistikovaných chytrých moderních technologiích. Nastavte si ideálně časové rozmezí, během kterého musíte vstát.