Dva čeští kluci bojovali o miliony. Dostali se mezi světovou špičku hry Fortnite

Dva čeští kluci bojovali o miliony. Dostali se mezi světovou špičku hry Fortnite

Vydělávat si hraním počítačových her? To i jde? Tak pravděpodobně reagovaly prababičky dvou českých kluků, kteří se dostali mezi světovou špičku ve hře Fortnite. Právě oni se probojovali mezi nejlepší a odnesli si domů před dva miliony korun.  

I když je to obdivuhodné, na druhou stranu je to jen nabádání dětí k tomu, aby trávily dny jenom u počítačů. Samozřejmě v takovém případě musí zakročit rodiče a kdo ví, jak to bylo u Richarda Janáčka a u Martina Pátka, který se probojovali mezi světovou špičku ve zmiňované hře. Můžete je znát také pod přezdívkami Skailer a Marteen.  

Česká republika se má zase čím pyšnit 

Není to samozřejmě jen úspěch dvou kluků, je to úspěch celé České republiky, která má najednou zase něco, čím se může pyšnit. Může se pyšnit konkrétně jedním z největších úspěchů na poli esportu v novodobé historii. Jen teenageři byli mezi stovkou nejlepších hráčů z celého světa ve známé hře Fortnite, kde soutěžili o obrovských patnáct milionů dolarů, což je kolem 344 milionů korun.  

Během jedné noci bojovala elitní stovka ze zhruba třiceti zemí v šesti zápasech módu Battle Royale. Hráči se postupně eliminovali, vždycky zbyl jen jeden vítěz. Početní zisky se posléze sčítaly ze všech šesti zápasů (zisky byly jak za zabití, ta za umístění), vítěz celé série pak získal titul. Stal se šampionem ve Fortnite. K tomu všemu dostal tři miliony dolarů, tedy domů si odnesl skoro sedmdesát milionů korun. To byla doposud největší individuální výhra v celé historii esportu.  

Jak si vedli čeští hráči? 

Čeští hráči, kterým je dnes šestnáct a čtrnáct, skončili na skvělých pozicích. Starší se umístil na dvaadvacátém místě, což mu vyneslo něco přes milion korun. Na tu samou částku si přišel i mladší hráč, který se ale umístil na pětadevadesátém místě. Výhry od dvacátého až do stého místa byly stejné, hráči tak věděli, že si domů přivezou minimálně milion korun.