Putin

Putin je nejbohatším mužem planety!

Bohatým by chtěl být v dnešní době každý, a to jen z takového důvodu, že se nám líbí kupovat si vše, po všem toužíme. Denně sledujeme aktuální žebříčky, které ukazují, kdo má nyní největší majetek. Už jen počítáme, kolik nám do takového majetku chybí a následné zklamání nás dožene k názoru, že už se nikdy nebudeme srovnávat s nejbohatšími lidmi planety.

Všichni jsme byli zvyklí, že se mezi nejbohatšími lidmi vyskytovali zejména podnikatelé, jako je například Bill Gates. Jenže najednou v současné době vyplynula na povrch zpráva, že se našel někdo, kdo má dokonce třikrát větší majetek než tento úspěšný podnikatel. Bill Gates je nejspíš jen oficiálně považovaným za nejbohatšího muže planety, ale ve skutečnosti jím je ruský prezident Vladimír Putin. Jeho výše majetku se totiž přibližuje k neuvěřitelným pěti bilionům korun. Tyto peníze má mít údajně v rozsáhlých panstvích a dalších nemovitostech a podnicích.

Putin je nejbohatší

U Černého moře má dokonce hlava Ruska svůj palác, který je oceněn na zhruba pětadvacet milionů korun. U tohoto paláce kotví velká jachta v přepočtu zhruba za sedm set devadesát tři milionů korun. A právě nejen toto ho činí nejbohatším mužem planety. Tvrdí to nejen ruští, ale i jiní zahraniční experti.

Mnoho lidí si ale myslí to, že během čtrnácti let, co je Putin vládcem Ruska, se ani není čemu divit. Země dokázala vytvořit neskutečné množství peněz a také velké množství utratila. Jenže to, co se mělo dávat do školství, silnic, nemocnic nebo podobných věcí, nešlo do těchto zařízení, nýbrž do kapes vládním orgánům. Jedná se také o nejrůznější nemovitosti a švýcarská konta, z nichž plynuly Putinovi peníze do kapes. O tomto tvrzení informoval Bill Browder v rozhovoru pro CNN.

Jistě se nyní ale divíte tomu, že například časopis Forbes ho ve svých žebříčcích neuvedl. Důvod je prostý – takovou sumu hlava Ruska totiž nepřiznává.