Jaký materiál se může hodit při stěhování?

Jaký materiál se může hodit při stěhování?

Pokud se chystáte stěhovat, čeká vás spousta práce. Je důležité mít všechno připravené předem, protože v den stěhování už se budete zabývat spíše tím, abyste na nic nezapomněli než balením posledního majetku. Z tohoto důvodu je důležité mít připraven materiál, do kterého budete své věci balit předem a v dostatečném množství. Ať už se stěhujete sami nebo se stěhovací společností, čas je vždycky to, co můžete v den stěhování postrádat.

Kartonové krabice různých velikostí

Asi první, co vás napadne, jsou právě kartonové krabice. A nemyslete si, že budete potřebovat jenom ty obrovské. Některé věci, jako jsou například knihy, váží hodně. Proto se vyplatí dát je do menší krabice, popřípadě je nakombinovat s něčím lehkým, jako jsou polštáře, oblečení anebo zimní bundy. Můžete použít i kartonové krabice, které získáte ze supermarketu, měly by být ale čisté a dostatečně pevné. Nechcete přece, aby se vám protrhly.

Balicí papír

Spousta lidí jej nahrazuje novinami, které jsou ale problematické. A to z toho důvodu, že mohou zanechávat na vašem majetku inkoustové skvrny, jejichž čištění je velmi náročné. Proto jej doporučujeme nahradit právě balicím papírem. Ten nešpiní a poskytuje dobrou ochranu obaleným věcem. Pokud vám zbude, můžete jej pokrčit a vložit do krabice jako výplňový materiál.

Bublinková fólie

Hodí se pro přepravu rozbitných předmětů, jako je například sklo nebo elektronika. Upotřebíte ji také při přepravě nábytku, protože umí ochránit i rohy nábytku, které jsou při stěhování obzvláště ohrožené k poškození. Nevýhodou může být vyšší pořizovací cena.

Strečová fólie

Je velmi oblíbená, a to z toho důvodu, že ji můžete použít prakticky na cokoliv. Ochrání tvrdý i měkký materiál, zajistí sypké i tekuté, udrží zásuvky nebo dvířka skříněk zavřené, můžete jimi omotat kabely, aby měly kompaktní tvar, sdružit oblečení nebo třeba přikrývky, obalit jimi celé zásuvky, aniž byste vytahovali jejich obsah. Ochrání před vysypáním, vylitím, znečištěním a také poškrábáním. Lepí se pouze sama na sebe a na vašem majetku nezanechává žádné stopy.