Vybíráme zahradní sekačky. Nedovolte, aby vám tráva přerostla přes hlavu

Vybíráme zahradní sekačky. Nedovolte, aby vám tráva přerostla přes hlavu

Během teplých ročních období se musíme starat, aby zahrada lahodila lidskému oku. Přece jen se na zahradě konají různé večírky, grilování, párty u bazénu. Je důležité, abyste se nebrodili vysokou trávou, ale abyste měli trávu krásně posekanou a květiny opečovávané. Co se týče krásného trávníku, ten je pýchou každé zahrady a je také odrazem majitele zahrady. Dejte si proto záležet při sekání trávy, ať vypadá trávník opravdu přitažlivě. K dobře vypadajícímu trávníku vám samozřejmě pomohou i kypřiče půdy, ale za dokonalou délkou stojí kvalitní zahradní technika v podobě sekačky.

Nabízí se nyní otázka, po jaké zahradní sekačce sáhnout. Přece jen je v nabídce tolik druhů zahradních sekaček, je těžké si vybrat jednu, se kterou budeme pravidelně sekat naši zahradu k naprosté dokonalosti. Aby vám tedy tráva nepřerostla přes hlavu, než se rozhodnete, jakou sekačku koupit, poradíme vám. 

Pro zahrady u rodinných domů postačí rotační zahradní sekačky

Pokud budete sekat jenom zahrady u rodinných domů, doporučujeme investovat do rotační zahradní sekačky. Právě ty jsou pro takové zahrady u domů určeny. Oproti jiným sekačkám jsou multifunkční, jeden stroj zastane mulčování, také vyhazování bokem nebo dozadu či sesbírá trávu do koše.

Pro moderní domácnosti robotické sekačky

Žijeme v moderní době, proto se nemůžeme divit tomu, že existuje technologie, která zastane i sekání trávy na zahradě. Opravdu existují takzvané robotické sekačky, které jenom pustíte na svůj trávník a sečou. Podobají se takzvaným robotickým vysavačům, jež jsou také skvělými pomocníky. 

Robotické sekačky za vás udělají kus práce. Je však třeba jim vymezit oblast, kterou mají posekat. Robotické sekačky sečou hlavně pravidelně udržovaný trávník, nejsou určené pro sekání vysoké trávy. Sečou velmi malé části trávy, které posléze zapadají do trávníku, a tím ho tedy zároveň hnojí.