Ať je i vaše obec moderním místem k životu!

Ať je i vaše obec moderním místem k životu!

Každý starosta obce se snaží, aby se v daném místě dobře žilo. Je však třeba si uvědomit, že občané jsou spokojení jenom ve chvíli, kdy jsou dobře a zavčasu informováni. Pokud chcete i z vaší obce vytvořit moderní místo k životu, kde budou žít skutečně jenom spokojení občané, kteří budou dostatečně informováni o všem, co se kolem nich děje, máme pro vás několik tipů. Mimochodem, tyto tipy vám mohou přinést třeba ocenění “Vesnice roku”, o které usiluje opravdu mnoho, mnoho vesnic po celé České republice. 

Už dávno neplatí, že obce jsou nemoderním venkovem. I obce mohou být stejně moderním místem pro život, jako jsou třeba ta největší města na území České republiky. Jenom však musí být otevřeny možnostem, které kolem nich jsou. Prozraďme si proto několik vychytávek, které z jakékoli obce udělají obec moderní. 

Digitální úřední desky

Jednou takovou vymožeností mohou být digitální úřední desky, které jsou v současné době velkým hitem. Jedná se o inovaci klasické úřední desky, která obvykle stojí před obecním úřadem. Pravdou je, že klasické úřední desky poskytují jenom omezený prostor pro sdílení dokumentů a sdělování informací. Digitální úřední desky nabízí tento prostor nekonečný. Občané tak mohou být informování nejen o aktuálním dění v obci, ale mohou mít také k dispozici 3D prohlídku obce, také mohou vědět, jaké turistické cíle se v blízkosti obce nachází či jaké je zrovna počasí v místě, kde žijí. 

Mobilní aplikace

Stejně tak lze vytvořit mobilní aplikaci na míru každému městu nebo obci, která tak bude rychle informovat občany o všem, co potřebují vědět. Všechny potřebné informace budou mít v telefonu, nebudou tedy muset vycházet z domu.

Zejména by bylo škoda nevyužít obrovské popularity mobilních aplikací, které lze dnes vytvořit jak pro operační systém Android, tak pro iOS. Mobilní aplikace sídlí v telefonu každého z nás, denně je využíváme a jednoznačně by byla využívána i taková aplikace, která by pojednávala o místě, kde žijeme. 

Pokud o mobilní aplikaci máte zájem (může být vytvořena i pro obchody, festivaly nebo muzea či podobné instituce), obraťte se na odborníky z firmy Appkee, kteří se zabývají vývojem i tvorbou mobilních aplikací na míru.