Požádejte o dotaci na novostavbu a potěšte tak svou peněženku

Požádejte o dotaci na novostavbu a potěšte tak svou peněženku

Úspora peněz – to je v současné to, o co se lidé snaží. Lidé dnes chtějí mít naspořeno na horší časy a nechtějí zbytečně utrácet. Bohužel často se utrácí zejména v případě, že se člověk rozhodne zbudovat si vlastní domácnost. Postavit si dřevostavbu nebo pasivní domek je však záležitost velice nákladná. Naštěstí je stále možnost požádat o dotaci Nová zelená úsporám, v rámci které je možné získat právě dotaci na novostavbu tedy dotaci na pasivní nebo nízkoenergetický domek, který je úsporou sám o sobě. 

Pokud jste se rozhodli postavit si pasivní nebo nízkoenergetický dům, máte na dotaci nárok, proto se jí nebraňte a požádejte o ni. Pořizovací cena vašeho příbytku rázem může být daleko nižší, než s jakou jste původně počítali. O dotaci navíc můžete požádat, pakliže jste majitelem, spoluvlastníkem nebo stavebníkem rodinného domku. 

Když máte dům postavený, přesto potřebuje pár změn

Máte už vlastní příbytek postavený, přesto byste chtěli udělat několik úsporných opatření, aby se rapidně snížila spotřeba energií na rodinném domku? Dotace z dotačního programu Nová zelená úsporám se nevztahuje jenom na novostavby, ale vztahuje se také na výměnu oken. Také lze získat dotaci na zateplení, na systémy řízeného větrání se zpětným získáváním tepla nebo na solární a fotovoltaické systémy. Kromě toho si můžete s příspěvkem od státu vyměnit střechu nebo podlahy, což také vede k úspoře energií na rodinném domě. 

Získejte příspěvek až 50 procent

Možná si říkáte, že získávání dotace je zbytečně zdlouhavé a že je to zcela zbytečné, když nevíte, kolik od státu dostanete. Pravdou ale je, že žádost je možné podat elektronicky, což znamená, že podávání žádosti je naprosto snadné. A kromě toho nebudete žádat o dotaci malou, dotaci je možné získat až ve výši padesáti procent pořizovací ceny úsporného zařízení, což je citelná, znatelná suma.