Věděli jste, že Spojené státy vyvíjely UFO?

Věděli jste, že Spojené státy vyvíjely UFO?

Když se objeví kruhy v obilí nebo když po obloze proletí podezřelý, špatně identifikovaný předmět, mnohé lidi napadne, že se jedná o UFO, tedy o létající talíř, v němž sídlí mimozemšťané, jež chtěli poznat náš svět, naši zemi a kteří ji pravděpodobně chtějí zahubit nebo zničit. Samozřejmě takové myšlenky je třeba brát s velkým nadhledem, nikdy nebylo dokázané, že mimozemšťané opravdu existují. Navíc všechny jevy lze jednoznačně vysvětlit. Pokud patříte k lidem, kteří se však o tuto tématiku zajímají, možná víte, že ve Spojených státech amerických se jednu chvilku pracovalo na létajícím talíři. Tento projekt však nebyl úspěšný, létající talíř totiž moc nelétal, ale spíše se vznášel.  

Za nápadem stál kanadský konstruktér, kterému neumožnili v rodné zemi vynález vyrábět. A jelikož neměl finanční prostředky, chtěl od nápadu upustit, ale americké ministerstvo obrany mu umožnilo v projektu pokračovat, tak se projekt, jenž měl celou řadu názvů, rozeběhl na plné obrátky. Nakonec se tento celý projekt pojmenoval Avrocar, což byl název, jenž se nejvíce vžil.  

Projekt, který se nepovedl 

Bohužel projekt Avrocar se moc nepovedl. Kanadský konstruktér trochu přecenil své síly, navíc nemohl ani vyhovět všem požadavkům, které ministerstvo obrany mělo. Nakonec tak vznikl špatně létající talíř, respektive jen vznášedlo, které se pohybovalo těsně nad zemí. Navíc se jednalo o velice hlučný letoun, který byl nestabilní.  

Jelikož Američané byli s projektem nespokojeni, přestali projekt financovat, i když kanadský konstruktér navrhoval celou řadu různých řešení a lepších vlastností. K realizaci ale nikdy nedostal další příležitost.  

Jaké byly požadavky na létající talíř? 

Úkolem kanadského konstruktéra bylo vyrobit létající talíř, který se bude moct pohybovat těsně mimo dosah radarů, který se rychle vznese do výšky a který bude vyvíjet nadzvukovou rychlost. Ovšem vyráběné vznášedlo se ani do výšky tří tisíc metrů nedostalo.