Domácí sportoviště z vaší zahrady. Jaké hry si můžete zahrát?

Domácí sportoviště z vaší zahrady. Jaké hry si můžete zahrát?

Zahrada není jen místo, kde pěstujeme domácí dobroty. Snadno ji můžete proměnit také v provizorní sportoviště. 

Základem je krátká tráva

Abyste se na zahradní sportovní den mohli vypravit s hrdostí, den předem posekejte trávník. Zahradní traktor vám zajistí nejen posekanou trávu, ale také odvezení nepořádku z prostoru vaší zahrady. Nebo máte raději robotické sekačky, které se o vše starají naprosto samy? 

Hurá na fotbal!

Nejoblíbenější hra, kterou si můžete přenést také na svou zahradu. Není přitom potřeba sestavovat Klapzubovu jedenáctku. Stačí vám jeden protihráč a můžete se vydat do souboje. Jako branku použijete obligátní kecky, nebo máte na svém kontě i nějakou tu menší fotbalovou branku? Pokut máte dostatečně velkou zahradu i na fotbal, pravděpodobně budete potřebovat možná více zahradní traktor. Nebuďte otrokem zahrady, ale užívejte si péči o trávu.

S dětmi se vyřádíte!

Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, bum! A máte o zábavu postaráno. Předškolní děti můžete naučit „čáp ztratil čepičku“, nebo hru na slepou bábu. Kdo by si nepřál pořádnou honěnou po celé zahradě! Jeden měkký balon vám stačí na vybíjenou, se švihadlem se můžete naučit „školku“. Večer padnete do postele spokojení a vysmátí. 

Že by vodní skluzavka nebo bitva? 

Je zrovna teplo a přemýšlíte, jak se zchladit? Zahradní bazének není jedinou možností. Můžete si uspořádat také vodní skluzavku. Stačí natáhnout vhodnou plachtu na vaši zahradu a kropit ji vodou. Tak schválně, kdo se sklouzne nejdál? Nebo byste si raději uspořádali zahradní bitvu? Povolejte vodní pistolky, nebo naplňte obyčejné nafukovací balonky vodou a házejte si s nimi. Komu praskne v ruce první z nich? Házet si můžete i naplněným obyčejným sáčkem, když doma nic z předem zmíněného nemáte. Pořádná vodní bitva? Na tu budete potřebovat kelímky na nápoje. Hurá na ně! Pořádně se prohýbete!

Na zahradě si můžete uspořádat třeba soutěž v badmintonu, míčové hry, nebo také střelbu míčkem na plechovky. Důležité je, že se budete skvěle bavit.