Změna práce

Na co si dát pozor, než změníte práci

Díky aktuální vysoké nezaměstnanosti, a naopak nízké zaměstnanosti se firmy snaží převzít či doslovně přebrat schopné zaměstnance svým konkurentům. Vědí, že pokud se tak stane, je to spasí a konkurenti budou mít zaděláno na krach společnosti. Proto se firmy rozhodly nabízet skutečně krásné platy, které se mnohdy rovnají až královským platům, a také nabízí skvělé benefity, o kterých jsme si v minulosti mohli nechat jenom zdát. Otázkou je, na co si dát při změně práce pozor. Benefity i plat nás mohou zlákat, ale díky tomu si nemusíme uvědomovat jiná úskalí a temné stránky, které firmy mohou mít a skrývat.

Jak již bylo zmíněno, o kvalitní zaměstnance je skutečně nouze. Firmy se tak snaží přebírat zaměstnance svým konkurentům, nabízí jim mnohem hezčí platové ohodnocení a nabízí jim také fantastické benefity, o kterých si dříve mohli nechat jenom zdát. Každý člověk by se však měl mít na pozoru a měl by si o svém budoucím či potencionálním zaměstnavateli něco zjistit. Jen tak nenaletí.

Zjistěte si, čím se firma zabývá a jestli dlouhodobě prosperuje

Mnohé schopné zaměstnance hledají firmy, které jsou na trhu nováčky. Mnohdy nabízí i skvělé ohodnocení, které jsou člověku schopné poskytnout tehdy, kdy se chod firmy rozjede na plné obrátky. U takových firem buďte na pozoru. Nikde se nepíše, jestli se skutečně zapíšou do podnikatelské historie a jestli se porvou s konkurencí. Raději se svěřte do rukou firmy, která dlouhodobě prosperuje a vykazuje zisky. První radou tedy je, abyste si vždy o firmě zjistili co nejvíce věcí. Nejdůležitější je vědět, čím se firma zabývá a jestli dlouhodobě prosperuje.

Berte v úvahu svou intuici

Každý člověk má svou vrozenou intuici, kterou by měl poslouchat. Intuice mu prozradí, jestli se do něčeho vrhá po hlavě či nikoli. Intuice vám také sdělí, jestli se do nové firmy hlásit nebo ne. Dbejte na intuici zejména tehdy, kdy do firmy přijdete na pohovor. Už takto se dozvíte, jaká ve firmě panuje atmosféra. Pokud není atmosféra dobrá, raději firmu opusťte rychleji než vás stačí přijmout.