zvysovani platu

Češi moc nevěří v plánované zvyšování platů

Plat dělá problémy ve většině domácností. Mnoho lidí není placeno tak, jak by si představovalo, proto se v zaměstnání celkem snaží, aby se alespoň trošku k vysněné měsíční částce dostali. Jenže ono to není tak jednoduché. Jedná se především o vytrvalost, která je spojena s povýšením. Také musíte mít dobré styky se šéfem, protože jinak místo vás povýší zcela někoho jiného, kdo navíc nesplňuje dané požadavky, ale na místo se dostal jen kvůli tomu, že je zkrátka oblíbený. Tak to ale na tom světě chodí a my se s tím musíme jen vypořádat.

V zaměstnání není spokojeno opravdu hodně zaměstnanců. Proto se rozhodli, že začnou odcházet z daných profesí a začnou si hledat přivýdělek například v zahraničí. Tam také většina těch, kteří podají výpověď, skončí. Jenže bude se jednat o jejich velmi dobrý krok, protože si nejen finančně polepší. Samozřejmě na tom pak budou špatně jejich zaměstnavatelé, kteří budou muset hledat náhrady, a ty vy České republice zřejmě nenajdou. Sice je úřad práce plný nezaměstnaných lidí, ale ti buď po práci zrovna netouží, nebo majitelé společností netouží po nich.

Bude tedy zvyšování platů?

Majitelé firem a šéfové oddělení se tedy rozhodli svým pracovníkům přidat. Jenže v toto zvyšování mezd lidé nevěří, proto stále odcházejí. Sliby jsou přece chyby a navíc zvyšování mezd se slibuje rok co rok, ale vždycky skutek utekl. Navíc je nyní k dispozici i zajímavý průzkum, který tvrdí, že zvyšovat platy plánuje pouze pětina firem, a to zatím jen plánuje. Zaměstnanci tedy nechtějí čekat, až se rozhodnou tento slib dodržet, proto, pokud si najdou jinou práci, rychle odchází.

Kam se naopak lidé hrnou, a to z důvodu jistého přidání, je Lidl. Tento obchodní řetězec už od prvního března navyšuje všechny své mzdy. Prodavačky či prodavači si přijdou na mnohem lepší peníze. Výplaty se jim zvýší o několik tisíc korun. Lidl ale netíží daná ekonomická situace s pracovní sílou, ale jen to, že v regionech se lišila platová úroveň. Nyní ale všem bude dáno stejným dílem.