Pracovní pohovor. 8 tipů, které musíte vědět, než se na něj vydáte

Pracovní pohovor. 8 tipů, které musíte vědět, než se na něj vydáte

Úspěšný pracovní pohovor zvládnete levou zadní. Chce to se na něj pořádně připravit. Máme pro vás 8 tipů, se kterými budete perfektní.  

Proveďte výzkum 

Zajímejte se o společnost, kde se budete o práci ucházet. Zjistěte si o ní co nejvíce informací a dělejte si poznámky. Pokud budete mít nějaké dotazy, u pohovoru je vzneste.  

Sesumírujte si, v čem jste dobří 

Než se budete prezentovat, je dobré vědět, co byste na sobě chtěli „vypíchnout.“ Dejte si na papír své zkušenosti i dobré vlastnosti. Zazáříte! 

Předvídejte obavy tazatele 

Zájemců bude určitě spousta. Předvídejte obavy, které vůči vám tazatel bude mít, a připravte si jejich obhajobu.  

Proč právě vy?  

Tato otázka se v posledních letech vyskytuje v každém pracovním pohovoru. Buďte na ni připraveni a přichystejte si pár vět o tom, čím právě vy můžete dané společnosti přispět.  

Na nevhodnou otázku se připravte 

Možná se vás zeptají na nevhodnou otázku. Kolik máte dětí, jak jsou staré, atd. Na to se správně nikdo ptát nesmí. Připravte si příjemnou, ale jasnou odpověď: „Nejsem si jistý, jak je tato otázka relevantní s danou pracovní pozicí. Jsem pro tuto pracovní pozici vhodný kandidát.“ 

Vždy úsměv na tváři 

Osobní záležitosti stranou. Utřete slzy, pokud zrovna řešíte osobní dramata, a vydejte se do boje o novou pracovní pozici. Nasaďte přívětivý business úsměv a jděte vstříc svému úspěchu.  

Oblečení chystejte den dopředu 

Ano, ani vy jistě nechcete zažít situaci, ve které hledáte na poslední chvíli vhodnou košili nebo dokonale čistou obuv. Vše si připravte den dopředu.  

Kopie životopisu v rukách 

I když jste zaměstnavateli již svůj životopis poslali, mějte jej raději také připravený vytištěný a úhledný v pevných deskách.  

Vždy zmiňujte pouze informace, které jsou relevantní. Tazatel není váš přítel ani zpovědnice.