Co nikdy nedělat po ránu?

Co nikdy nedělat po ránu?

Ráno je pro řadu z nás velice těžké. Zatímco někdo vstává pravou nohou vpřed takřka hned po zazvonění budíku, jiný má problém vytáhnout byť jen prstík z vyhřáté peřiny. Podle odborníků má však naše ráno velký vliv na to, jak produktivní den strávíme a jak čas, který nám byl svěřen do rukou využijeme. Abyste se vyhnuli tomu, že den proležíte na pohovce, vyhněte se po ránu několika věcem. Ty totiž vaši produktivitu doslova zabíjí.  

Neodkládejte budík 

Řada lidí má tendenci prakticky neustále odkládat budík. Zazvoní poprvé, vypnu ho. Zazvoní podruhé, vypnu ho. Zazvoní potřetí, přesunu ho o deset minut. To je běžný scénář, který se prakticky denně opakuje v nejedné domácnosti v domnění, že si spánek prodloužíme. Jenže tento přístup není tělu zrovna příjemný a spíše mu škodí, než prospívá.  

Kvůli neustálému odkládání budíku si jen rozhazujeme spánkový cyklus a probouzení se tak jeví jako daleko delší a úmornější záležitost.  

Neberte hned telefon do rukou 

Velkou chybou zejména dnešní mladé generace je, když automaticky bereme do rukou telefon. To je zkrátka to první, co po probuzení uděláme. Jsme doslova pohlceni online světem a snažíme se být neustále připojení k internetu. Máme tendenci neustále kontrolovat, co přátelé přidávají za příspěvky, a chceme si neustále číst, co druhý dělá nebo co zrovna zažívá místo toho, abychom žili svůj život.  

Po probuzení je proto klíčové se spíše protáhnout než sáhnout po mobilním telefonu. Když první půlhodinu bez elektroniky vydržíte, můžete se těšit na skutečně produktivní den.  

Méně cukru  

Zejména pokud vstáváte takzvaně “levou nohou” máte tendenci sáhnout po cukru. Jenže sladké snídaně nejsou vždycky řešením. Mohou vám spíše jen rozhodit hladinu cukru v těle, i když to přinese chvilkový pocit obrovské energie.  

Místo sladkého pečiva nebo slazeného čaje či džusů si raději připravte vynikající vajíčka, která doplní neslazený zelený čaj fungující stejně jako káva.