pracující lidé

Počet pracujících lidí nad padesát stále roste

Pomalu, ale jistě se blíží duben a různé instituce České republiky zahlcují internet svými analýzami a statistikami, které pomalu, ale jistě dosahují svých výsledků. Mnoho lidí si tedy může přečíst, jak jsme na tom byli v různých odvětvích průmyslu během loňského roku. Zejména jsme třeba zjistili, že ženy pomalinku dosahují stejného platu jako pánové. Už je od nich dělí pouze osm procent.

Bohužel se pánové s tímto faktem velmi těžce perou, a tak raději začínají pracovat více. Přísloví, že ženy patří do kuchyně a muži živí domácnost, tak u mnoha domácností už dávno neplatí. Ženy však nikdy netoužili přebít svým platovým ohodnocením muže. Toužili pouze po tom, aby získali jakési uznání. Nechtěly být utlačované a už vůbec nechtěly patřit pouze do kuchyně. Chtěly pouze dokázat, že i ženy dokážou být soběstačné a ne pouze závislé na mužích, jak se to tvrdilo v posledních letech.

Co je dále nového na trhu práce v České republice?

Mimo to, že ženy pomalu dosahují stejného platového ohodnocení jako muži, se na trhu práce řeší nedostatek lidí. Ten je však doprovázen faktem, že počet pracujících lidí, kterým je již přes padesát, stále roste. Bohužel se jeví jako více schopní pracovníky, a tak se není čemu divit, když si je volí zaměstnavatelé přednostně. Nyní je totiž velká sháňka po ředitelích odděleních, ovšem „mladé ucho“, které ví o společnosti velké nic, do tak velkého a vysokého postu jen tak nedají.

Bohužel pro ně však je ani nezaučí, což jim za pár let přivede naprosto stejnou situaci, ve které se nacházejí teď. Lidé přes padesát let se totiž brzy dostanou do důchodu, což znamená, že si zaměstnavatelé budou muset hledat další ředitele a opět nebudou chtít riskovat s mladými, byť talentovanými, uchy. Situace se totiž nejspíš nezlepší a stále bude na trhu nedostatek schopné pracovní síly. Lidé totiž nepřestanou jezdit za prací do zahraničních zemí a nepřestanou si přivážet velké množství peněz, které jim jsou jiné státy ochotny nabídnout.