Jak zlepšit svůj vztah se šéfem?

Jak zlepšit svůj vztah se šéfem?

Máte pocit, že vás šéf moc nemusí? Nepatříte zrovna k jeho oblíbeným pracovníkům? Je třeba s tím něco udělat. Možná díky špatnému vztahu s vaším nadřízeným se necítíte v práci zrovna dobře, možná se spíše cítíte v práci nepříjemně. Na tom, jestli jste v práci spokojení nebo ne, se podílí nejen vztahy s kolegy nebo náplň práce, ale právě i šéf a to, jaký vztah s ním máte. Věděli jste ale, že si snadno můžete svůj vztah se šéfem zlepšit?  

Už dávno nežijeme v době, kdy jste si nemohli se šéfem otevřeně promluvit. Nežijeme v době přísné hierarchie, nemusíme se se bát klást osobní otázky. Dnes je daleko snazší navázat dobré vztahy se svým nadřízeným.  

Zjistěte, co váš šéf chce 

Důležité je mít šéfa doslova prokouknutého, jen tak se s ním budete moct spřátelit. Zjistěte, co chce, zkuste pochopit to, jak byste měli podle něj pracovat a zkuste to. Většina lidí jenom tvrdě pracuje, aby si své místo udržela, ale ono jenom stačí pochopit šéfa, který má přesně danou vizi toho, jak byste pracovat měli.  

Stejně tak poznejte, jaké povahy je váš šéf. Pokud je příjemný, nebojte se s ním mluvit. Pokud je přísný a známý tím, že nerad komunikuje, raději neťukejte do žhavého železa a moc se s ním nebavte. On si vás právě proto všimne.  

Také zjistěte, kolik šéfovi je let. Zatímco mladí lídři firem mají zajímavé názory a vědí, že se zaměstnanci musí udržovat dobrý vztah, starší mají většinou v sobě zabudované staré, hierarchické pracovní návyky. S nimi byste nechtěli přijít do křížku.  

Osobní život na pracoviště patří 

V minulosti to bylo tak, že osobní záležitosti na pracoviště nepatřily. Dnes je to kupodivu obráceně. Lidé chtějí slyšet, co se vám stalo, jak se vám v osobním životě daří. Tak se zkrátka utužuje kolektiv. Nicméně opět to závisí od člověka. Pokud máte za šéfa mrzouta se zabudovanými starými návyky, osobní věci na pracoviště netahejte. Pokud je šéfem někdo ve vašem věku, proč si s ním nepopovídat! I on se rád svěří.