blondýny

Chudinky blondýnky… Proč vtipy zrovna o nich?

Vtípky o blondýnkách patří k nejoblíbenějším. Neexistuje blondýnka, která by se takovému žertíku vyhnula.  Často se tím uráží jejich inteligence a schopnosti. Blondýnka jednoduše neumí dobře vařit, řídit, prát, pracovat, a k tomu všemu je naprosto hloupá a nepoužitelná, protože má nizoučké IQ. Blondýnku tedy maximálně do postele. Mají ale lidé k těmto domněnkám a posměškům důvod?

Z pohledu vědců rozhodně ne! Výzkumy odmítají možnost, že by žena mohla být méně inteligentní jen kvůli světlejšímu odstínu vlasů. Kde tedy tyto vtípky vznikly? A proč se stále šíří? Na to existuje mnoho teorií. A některé stojí opravdu za to.

Na vině jsou prostitutky!

Tato teorie vznikla z důvodu, že prostitutky si velmi často barví vlasy na blond, aby byly nápadnější a přitažlivější. Mnoho výzkumů totiž prokázalo, že ženy s blonďatými vlasy jsou vnímané jako atraktivnější a přitažlivější. A Prostitutky tohoto faktu šikovně využívají. Jestli nevěříte, všimněte si vysokého procenta žen s blonďatými vlasy v časopisech pro muže. Stále nestačí? Co třeba sex symbol Marylin Monroe?

Židé?

Další teorie si hraje s myšlenkou, že tyto vtipy vznikly díky nacismu, a sice že je vytvořili židé. Jejich nepřítelem totiž byla árijská rasa, pro kterou byly světlé vlasy typické. Z nenávisti vůči nim mohly jednoduše vzniknout vtipy pro urážku jejich inteligence. Dodnes jsou židovští muži tímto odrazování od svatby s nežidovskou ženou.

Šíří je ženy!

Je jisté, že za takové množství vtipů o blondýnkách mohou i samotné ženy. Mnoho žen, kterým příroda nenadělila plavé vlásky, nejspíše závidí jejich atraktivitu, a proto o nich šíří pomluvy, aby se alespoň v něčem cítili lepší… Ach, ty ženy.

Pánové, poznáte-li sympatickou blonďatou slečnu, vyhněte se trapným a povýšeným vtipům o její inteligenci. Mohli byste tak odradit a ztratit vskutku jedinečnou a inteligentní osobu.