Jaká panuje ve výtahu etiketa?

Jaká panuje ve výtahu etiketa?

I když se to možná nezdá, etiketu je třeba dodržovat na mnoha místech. Etiketa se dodržuje u stolu, také při emailové komunikaci a samozřejmě se dodržuje také ve výtahu, kde však na jakousi etiketu mnoho lidí zapomíná. Dokonce si řada lidí ani neuvědomuje, že jistá etiketa ve výtahu panuje, že se nějaká etiketa ve výtahu dodržuje.  

Jak jsme však zmínili, etiketa se skutečně dodržuje také ve výtahu, proto si ji pojďme představit, abyste se vyvarovali trapasům nebo abyste naopak okouzlili třeba nějakou krásnou slečnu, které zmáčknete tlačítko.  

Co ve výtahu děláme špatně? 

  • Nedodržujeme vzdálenost 
  • Neustále mačkáme tlačítko 
  • Nezdravíme 
  • Telefonujeme 

Další chyby ve výtahové etiketě 

Výtahová etiketa zahrnuje celou řadu věcí. Díky tomu lze říct, co děláme špatně. K nejčastějším chybám ve výtahu patří především to, že nedodržujeme dostatečnou vzdálenost. Je dobré být vždy dva kroky od dveří, protože nikdy nevíme, kdo kdy nastoupí a kdo se k naší jízdě výtahem přidá. K dalším častým chybám patří nepozdravení – to je zkrátka holá slušnost – a také to, že telefonujeme. To se ve výtahu nesluší, přece jenom je třeba si uvědomit, že je všechno slyšet.  

K dalším častým chybám, kterých se při jízdě výtahem dopouštíme, je například to, že nedržíme druhému dveře. Myslete v takovém případě na karmu a raději někomu výtah podržte, oplatí se vám to.  

K dalším neslušnostem, které jsou zcela v rozporu s výtahovou etiketou, je také to, že zakrýváme tlačítka, i když je ve výtahu dostatek místa. Také je špatně to, když si nesundáme batoh, byť batoh malé velikosti. Vždy je si batoh sundat, opět je to jisté nepsané pravidlo. 

Závěrem se nabízí otázka, jak jste na tom s výtahovou etiketou vy sami. Dodržujete jistá pravidla, která se týkají chování ve výtahu nebo jste doposud o výtahové etiketě neměli ani zdání?