Letiště Václava Havla se pyšní

Letiště Václava Havla se pyšní prvním robotem. Co umí?

Robotizace se k nám dostala doslova po špičkách. Ani jsme si jejího příchodu nevšimli a už nám komplikuje život. V současné době se robotizace dostala dokonce i na letiště Václava Havla, kde najdete vůbec prvního robota tohoto letiště. Vývojáři označují prvního robota pražského letiště za inovaci, která nejen pobaví při dlouhém čekání na letišti, ale která také poradí v případě, že nevíte, kam jít.

Nový robot letiště Václava Havla je opravdu unikát, který nemá v Česku obdoby. Sklidil v České republice nečekaný zájem, jenže kde se robot na pražském letišti vzal? Robot byl uvede do provozu ve spolupráci se společností MasterCard, která nazvala robota Master Pepper. Jedná se o robota, který má za cíl bavit lidi, ale také jim zprostředkovat informace, po jakých touží a které chtějí vědět.

Jak vypadá robot pražského letiště?

Robot Master Pepper je poměrně malý, ale dokáže vydržet v chodu až dvanáct hodin. I když je to robot, od kterého by lidé očekávali, že bude chladný, je naopak velice milý a ochotně se s lidmi fotí. Případně lidem tančí či jinak zpříjemní dlouhé čekání na let. Kromě toho poskytne také potřebné informace, které potřebujete o svém letu či o čemkoli souvisejícím vědět.

Nový robot se považuje za nového zaměstnance letiště, který se dorozumí především anglicky. V češtině se s ním ale také domluvíte, pokud použijete dotykový tablet, který je jeho součástí. Jak jsme zmínili, robota se můžete na cokoli zeptat – poradí vám na cestu, prozradí, kde je dětský koutek nebo poskytne veškeré informace o odletech a příletech.

Pokud si robot neví rady, omluví se a pošle vás k informační přepážce, k níž vás samozřejmě také nasměruje.

Robot, který je i vtipný

Robot zatančí a předvede mnohé triky. Co je však bezkonkurenční jsou jeho vtipy. Každé letiště si jistě nyní přeje podobného robota, s nímž se bude chlubit.