Ulehčete si hledání zaměstnání

Ulehčete si hledání zaměstnání

Neustále mnoho lidí hledá nové zaměstnání a nejsou při tom úspěšní tak, jak by si doopravdy přáli. Odesílání životopisů, motivační dopisů a přijímací pohovory stále dokola bez velkých úspěchů. Pak je čas na zahájení nové strategie při hledání práce. Je třeba se zaměřit na další činnosti. Pokud dostáváte jen odmítnutí, a to se opakuje zejména ve stejné fázi procesu, je čas se pozastavit a prozkoumat mnohem detailněji veškeré negativní zpětné vazby. Musíte přijít na to, proč nejste silným uchazečem v konkrétní oblasti.

Pohněte se z místa

Pokud nemáte dostatečné zkušenosti, je nutné si je doplnit a až pak se pustit do další fáze odesílání životopisů. Zkuste se informovat na rekvalifikační kurzy na úřadu práce. Pokud máte pocit, že jste už prošli všechny inzeráty, je na čase začít si sami vytvářet nové kontakty.

Musíte vyrazit na různá setkání, party, akce a podobně. Navštěvujte akce pořádané různými firmami, které se zabývají stejným nebo velmi podobným odvětvím, ve kterém právě vy dostatečně vynikáte. Povídejte si a stýkejte se se stejně smýšlejícími lidmi. Převezměte iniciativu do svých vlastních rukou a začněte ukazovat lidem své hodnoty, které pak ve vašem životopise třeba ani nenajdou.

Kreativita a aktivita

Je třeba si vyhradit každý týden a nejlépe i každý den čas na činnosti, které máte rádi, a přináší vám radost. Během hledání nového zaměstnání i vy můžete být unavení a vyčerpaní. Často se stává, že je pohovor totální katastrofa, nebo z něj máte naopak skvělý pocit, druhý den vám ale opět přijde odmítnutí.

Abyste i této situaci stále zůstali vyrovnaní a silní, věnujte pravidelně čas tomu, co vás dobíjí novou energií a přináší vám pocit úspěchu. Při budování své osobní značky je třeba nestagnovat a vždy něco nového podniknout, abyste byli do budoucna velmi úspěšní a radovali se ze své nové pracovní pozice.