plat jako muži

Ženy pomalu dosahují stejného platu jako muži

Současná ekonomická situace je v zajímavém rozpoložení. Díky tomu, že se úroda na nejlepších polích a plantážích světa, ze kterých se dováží zelenina i do České republiky, zrovna dvakrát nepodařila, je nutné postupně zdražovat. Ti, co žijí zdravým životním stylem, by se možná mohli zamyslet nad tím, jestli si nezačnou pěstovat svou zeleninu na své zahrádce. Je jaro, a tak je ten pravý čas k tomu, abychom si pomalu, ale jistě začali sázet své oblíbené druhy zeleniny. Pokud bydlíte v paneláku, na okno do truhlíku si můžete zasadit byť jen malé cherry rajčátka.

Díky neustálému zdražování potravina a také díky zavedení elektronické evidence tržeb, nám začala pomalu růst inflace, ovšem do velkých rozměrů. Sice se nám začala snižovat nezaměstnanost, ale stále se potýkáme s vysokými čísly v oblasti nedostatku schopné pracovní síly. To je možná také důležitým bodem, proč se nám inflace tak rozrůstá.

Plat se ovšem zvyšuje, a to nejen v obchodním řetězci hypermarketů značky Lidl

Co je ale pozitivní, je, že se nám začal zvyšovat plat. Do zvyšování platu se nám zapojila pětina firem, a tak si mnozí z nás přišli na slušné platové ohodnocení. Ženy dokonce poskočily na pozici, kdy je dělí už jen pouhých osm procent od toho, aby se vyrovnaly se svým platovým ohodnocením mužům. To ovšem muži nedokážou překousnout, ale co mají dělat. Zkrátka už nebudou pouze oni ti, kteří budou přinášet velké peníze do domácnosti. Alespoň se bude mít rodina přece jen dobře.

Díky tomu, že ženy dosahují celkem vysokých platů, se už začíná dokazovat, že jsou soběstačné a že ke svému žití partnery nepotřebují. Dosahují dokonce mnohdy vyšších pozic než pánové, a tak se v mnoha firmách můžete setkat s tím, že vám bude vést šéfová, která bude mít ve vedlejší místnosti mužského asistenta. Svět se však nezačíná točit naruby, jak byste si možná mohli myslet. Je to však jen důsledek toho, že se nyní vyskytuje v naší společnosti více lidí, kteří jsou kariéristické povahy než té rodinné.