Koronavirus stále nutí zaměstnance pracovat z domova. Jak se ale vyhnout prokrastinaci?

Koronavirus stále nutí zaměstnance pracovat z domova. Jak se ale vyhnout prokrastinaci?

Koronavirus, který se aktuálně šíří prakticky celým světem, donutil řadu lidí pracovat z domova. To je logický krok, který předchází stýkání se a shlukování se, což vede k pozastavení šíření obávané nemoci. Zatímco někteří přijali práci formou home officu s radostí, jiní se toho trochu obávali. Přece jenom práce z domu je pro odpovědné a silné jedince, kteří se nenechají rozptýlit žádným lákadlem, jež se doma nachází. Ty, kteří se nechají zlákat, dostane takzvaná prokrastinace čili chorobné odkládání povinností. Jelikož je tento problém velice častý a díky koronaviru i čím dál víc aktuální, prozraďme si, jak na prokrastinaci.  

Chovejte se, jako když jdete do práce 

Když vám byla přidělena povinnost pracovat z domova, možná jste raději prahli po tom, abyste byli bez práce, jelikož pro vás bylo moc těžké nedívat se na televizi nebo nepustit se do žádné domácí činnosti. Pracovat formou home office se však dá zvládat i bez prokrastinace, pokud si vsugerujete do hlavy dobrou myšlenku toho, že vlastně jdete do práce. Po probuzení se tak obléknete, jako když míříte do práce, a děláte prakticky vše, co by vás čekalo ve vaší kanceláři v sídle společnosti.  

Mějte své místo na práci 

To nejhorší, co můžete udělat, je, podle mého, pracovat z obýváku nebo z ložnice či jídelny. Na práci byste měli mít vymezené místo, které nebude nijak zasahovat do vlastností jiných místností. Obývák proto nechte obývákem a zřiďte si alespoň v rohu nějaké místnosti pracovnu, kde se soustředíte jenom na práci a kde nebudete sklouzávat k jiným činnostem.  

Plánujte si svůj den 

Pokud pracujete formou home officu, doporučujeme plánovat si svůj den. Vložte si do svého rozvrhu samozřejmě přestávky na jídlo, protažení, případně na menší procházku. Snažte se pak harmonogram dodržovat, tím pádem budete pracovat v delších časových úsecích a nenecháte se zviklat ani dopranou pračkou nebo krásným počasím, které láká k pobytu venku.