Notifikace mohou oznamovat i krizové situace

Notifikace mohou oznamovat i krizové situace

Webové notifikace už dávno nevyužívají jenom e-shopy. Dnes mohou díky systému NOTIFEE využívat webové notifikace prakticky všichni, a to jak majitelé online magazínů nebo blogů, tak obce a města, která díky notifikacím mohou rychle informovat své občany o aktuálním dění. Zejména obce a města oceňují schopnost notifikací ohlašovat velice rychle i krizové situace. Například díky notifikacím se občané rychle dozvídali o nových nařízeních vlády, která vycházela v platnost v souvislosti s panujícím koronavirem. 

Notifikace jsou krátké zprávy nebo upozornění, která obsahují opravdu jen pár slov. Jsou však úderná, jasná a trefná a mají uživateli přinést nějakou informaci. V případě internetových obchodů se prostřednictvím notifikací informuje o zbylém zboží v košíku nebo o slevových akcích, v případě blogů se zase informuje o novém článku přidaném do oblíbené rubriky. A v případě měst a obcí notifikace obvykle zahrnují informace o blížícím se fotbalovém utkání nebo o očkování psů veterinářem. A jak již bylo zmíněno, v posledních měsících se skrze notifikace občané dozvídali především o novinkách, které souvisely s panujícím koronavirem. 

Rychlé ohlášení krizových situací

Webové notifikace mohou ohlásit během malé chvíle jakoukoli mimořádnou událost, mohou být takzvaným mimořádným hlášením. Nemusí upozorňovat jenom na nový typ onemocnění, který si doslova podmanil celou republiku, ale mohou upozorňovat i na havárie, které mohou ohrozit občany na zdraví, životě nebo které mohou ohrozit jejich majetek. 

K mimořádným hlášením patří například hlášení o smogové situaci, také o povodních nebo například o požárech, jež zachvátily okolí. Informovat se skrze notifikace může i o virovém ohrožení. 

Krizové hlášení i v případě úniku toxických látek nebo při výpadku proudu

Prostřednictvím webových notifikací však může být ohlášená i řada jiných mimořádných situací. Ohlásit se může únik toxických látek, neprůjezdnost města z důvodu nehody nebo oprav, také výpadek proudu, ke kterému došlo například z důvodu opravy elektrické sítě.