Žádané povolání

Jaká povolání se dnes platí doslova zlatem?

Určitě jste zaznamenali aktuální zaměstnaneckou krizi, která otřásá celou Českou republikou. V současné době je zaměstnanost na velice vysoké úrovni, zatímco nezaměstnanost je na úrovní nízké. I když se to zdá být idylické, není. Volná pracovní místa totiž jsou a nemá je kdo obsadit. Mnozí lidé, kteří zatím nemají práci, se stěhují do zahraničí, protože chtějí větší peníze, než jaké dostanou tady. I když se zaměstnavatelé činí a přidávají nejen na výplatních páskách, ale taky na benefitech, stále to mnohým zaměstnancům nestačí. Moc dobře vědí, že si mohou diktovat podmínky, bohužel pro zaměstnavatele to není vůbec ideální pozice.

V současné době se hledá na území České republiky více jak čtvrt milionu pracovníků. Otázkou je, kde se seženou? Pojďme si říct, jací zaměstnanci se nyní hledají, a hlavně jaká povolání jsou dnes placena doslova zlatem

Nouze je především o řidiče

Města nyní čelí obrovské krizi. Nemají totiž dostatek řidičů, kteří by jezdili městskou hromadnou dopravou. Právě o ně je nyní největší zájem, bohužel. Chybí jich více jak tři sta, a to jenom na území hlavního města Prahy. Problém nejspíše není v tom, že by byl plat příliš nízký. Plat je naopak nadprůměrný. Lidé se však bojí. Mají k tomuto zaměstnání respekt a tomu se nikdo nemůže divit. Vždyť je zodpovědný za životy cestujících.

Jaká další povolání se hledají?

Povoláních, která se doslova platí zlatem, je nyní mnoho. V současné době se zlatem platí zejména elektrikáři, kterých je obrovský nedostatek. Taky nesmíme zapomenout na řemeslníky, jako jsou truhláři, lakýrníci a samozřejmě i skláři nebo zámečníci. I těchto povolání je nedostatek, bohužel takových lidí je stále méně. Většina studentů chce být manažerem nebo učitelem, jiní se vrhají do svého vlastního podnikání.