2017 mzdy

Rok 2017 přinese i zvýšení platů

Prozatím se nový rok nese pouze ve znamení obrovských mrazů. Letošní zima holt nechce a nechce polevit a teploty stále dosahují teplot nižších než mínus dvacet stupňů Celsia. Pro milovníky zimních sportů je to pouze dobrá zpráva, ale pro ty ostatní se o radostnou zprávu zrovna nejedná. Rádi jsou zejména děti, které si užívají zimních radovánek, a to v současnosti zejména na Moravě, kde je sněhu až po kolena. Stavění sněhuláků je teda jedna radost. Naštěstí už se k nám blíží i obleva, takže rok 2017 nebude jen o chladném počasí.

Je tu únor, což znamená, že se tu vyskytlo i spoustu úspěchů během lednového měsíce. Největší zaznamenala elektronická evidence tržeb, která (zázračně už v lednu) věděla, jaké jsou tržby restaurací za uplynulý rok. Jednalo se o částku dvacet miliard korun, což je stoprocentní nárůst oproti roku předešlému. Jak na toto číslo ale přišli, o tom nikdo nic neví. Vždyť daňová přiznání máme posílat až do konce března. Asi mají na to lidi.

Vše se také točilo kolem amerických voleb a nově zvoleného Donadla Trumpa. Nový americký prezident nebyl ale přijatelnou volbou pro většinu obyvatel, ale co – jejich volba. Pojďme si ale říct, ci se bude dít v tomto roce u nás v Česku.

Největším pozitivem je zvyšování platů. Jelikož jsme se naučili utíkat za lepší prací s většími penězi do zahraničí, konečně si toho všimli i zdejší zaměstnavatelé. Už nechtějí přicházet o své lidi, protože se ukázalo, že pracovní síly tady v Česku zrovna moc není. Rozhodli se proto alespoň o něco zvýšit platy svým zaměstnancům. Jestliže jste se tedy chtěli odstěhovat za jinou a lepší prací někam třeba do Německa, ještě chvilku počkejte na návrh vašeho šéfa o zvýšení platu. Jistě přijde cobydup.

Na českém trhu je nejméně pracovníků v oblasti stavby. Dělníků a zedníků je opravdové minimum. Stejně tak je málo ajťáků. IT specialisté taky odcházejí do větších zahraničních firem. Pokud jsou dobří, vydělají si tam mnohem více než tady v Česku. Málokdo je ovšem v tomto oboru opravdu zdatný.