Inspirujte se od úspěšných podnikatelů

Inspirujte se od úspěšných podnikatelů, aneb co dělají jinak

Úspěšných lidí máme kolem sebe mnoho, jen o tom ani nevíte. Od obyčejných lidí bychom je mnohdy ani nerozeznali, a to z jednoho jediného důvodu – často jsou to ti, co mlčí. Moc dobře totiž vědí, že mlčeti zlato – navíc někdy je lepší nechat si některé věci pro sebe. Úspěšní lidé se nejen tímto od běžných smrtelníků liší. Rozdílů je však mnohem více, třeba jsou rozdíly i v tom, že úspěšní dělají věci jinak, a právě proto jsou na výsluní. Dělejte věci také jinak a také se dotkněte vašeho vrcholu.

Založit firmu dnes není těžké, je k tomu potřeba zejména pěkná dávka vytrvalosti, trpělivosti a odhodlání. Pokud to vše máte, nemusíte se ničeho bát. Pak už jen dělejte věci krapet jinak než ostatní a máte vyhráno.

1) Nebojte se bláznivých myšlenek a nápadů

Úspěšní se nebojí bláznivých myšlenek ani nápadů. Vědí, že z každé hlavy může vzejít fantastický nápad, který je může dostat zase jinam – navíc každý nápad znamená novou asociaci, která může opět změnit celé podnikání či všechny plány.

Sice není dobré, abyste si nechali mluvit do svého podniku, na druhou stranu buďte otevření všemu bláznivému. Vždyť jen blázni, co věří, že změní svět, ho nakonec změní.

2) Buďte zvědaví

Buďte zvědaví, pátrejte po odpovědích a ptejte se. I když byste měli být hlupákem na pět minut, protože jste se zeptali. Ne nadarmo se říká, že se máme ptát, když něco nevíme či když chceme něco vědět. Když se zeptáme, budeme hlupákem na pět minut, jestliže se nezeptáme, budeme hlupákem po celý život.

3) Vyřešte problémy, nebudujte nové

Abyste docílili fungujícího byznysu, musíte poslouchat své zákazníky a případně jim radit a pomáhat, pokud to bude potřeba. Když se vyskytne problém, vyřešte ho, nenechte, aby vznikl problém další a horší.