Chcete podnikat? Informujte se v knihách

Chcete podnikat? Informujte se v knihách

Podnikání je složitý proces a bez dostatku informací se snadno ztratíte a dostanete do potíží. Je lepší vytvořit si přehled a jasnou představu o tom, co vás čeká, co je třeba zařídit a čeho se vyvarovat. Dejte šanci knihám.  

Mezi řádky  

Internet se jeví jako ideální zdroj informací, ale ne vždy tomu tak je. Minimálně z osmdesáti procent jde o smetiště, kde si každý může psát, co chce. Není možné všemu věřit a spoléhat se na správnost. Knihy jsou v tomto směru mnohem hodnotnější a v dnešní době bohužel nedoceněné.  

Na knihách spolupracují celé týmy odborníků, kteří se v oboru vyznají. Spisovatelé a editoři zase dají smysluplnou formu, aby byly všechny informace jasné a pochopitelné i pro laiky.  

Na volné noze  

Kniha Roberta Vlacha by neměla chybět žádnému podnikateli. Jde o zevrubný návod, jak se poprat s těžkými začátky, jaké nástroje využívat, jak se obrnit proti dílčím neúspěchům, jak bojovat s konkurencí, jak vykřesat z podnikatelských strategií a praktik maximum. Poodkrývá know-how a na úspěšných lidech ukazuje, že s pílí a vůli čeká sladká odměna na každého.  

Od nápadu k podnikatelskému plánu  

Nadpis knihy je dostatečně výmluvný, není třeba ho rozebírat. Na více než dvou stech stránkách se dozvíte, jak myšlenku přetavit v byznys. Naučíte se vytvořit plán bez rizik a mezer, indentifikujete podnikatelské příležitosti a budete vést crowfundingovou kampaň. Takový průvodce světem neznáma se vždycky hodí.  

Restart  

Nejde o tradiční knihu pro podnikatele. Postupy a myšlenky, které Jason Fried a David Heinemeir Hansson zvolili, jsou poněkud kontroverzní. Zakladatelé softwarové firmy 37signal předkládají detailní návod na to, jak se stát žralokem a proplout světem podnikání bez větších problémů. Ukazují, co je zbytečné a na co se můžete klidně vykašlat, co je naopak zásadní a vyžaduje speciální péči a dostatek času. Neuchvátí ani tak myšlenky, ale způsob projevu. Je přímý a lehce neurvalý.