Známá města a méně známé fakty. Buďte v obraze, než vyjedete na dovolenou
Vycestovat do zahraničí se rozhodne nejeden z nás. Důvodem je poznání nové kultury a nových zvyků a tradic. Člověk by měl cestovat, když mu to svět umožňuje. Člověk se může dostat do situace, kdy mu to umožněno býti nemusí. Než se však vydáte do jiného města, země či destinace, doporučujeme si o daném místě něco zjistit. Ne všude je to stejné jako u nás, v drtivé většině případů se setkáte s jinými zvyky, tradicemi, s jiným náboženstvím, jehož svátky je třeba chápat a respektovat. Zjistěte si mimo jiné i zajímavé fakty o daném městě, kam jedete, protože právě ty vám dají naprosto jiný pohled na danou zemi.
Pravdou je, že každá země je opředená mnohými pověstmi a fakty. Hlavně známá města skrývají méně známá fakta. Prozraďme si to, co vám pravděpodobně o zahraničních městech nikdo neřekne. Je to však škoda, jelikož je to velmi zajímavé.
Bukurešťská podzemní populace
Věděli jste, že Bukurešť je známá svou podzemní populací? Pro vysvětlení – v době komunismu byly zrušeny všechny sirotčince. To znamená, že děti bez domova se musely někde skrýt. Začaly se tedy skrývat do kanalizací pod ulicemi Bukureště, dokonce dnes děti či dospělí bez domova zde v kanalizaci žijí.
Helsinky nejsou nic pro lidi s arachnofobií
Muzeum historie v Helsinkách je velice oblíbené a hojně navštěvované. Což je zvláštní, jelikož budovu obývá neustále rostoucí množství smrtelně jedovatých pavou
nezničitelní, jelikož přežijí dlouho bez vody a potravy. Tipuje se, že bez vody a bez potravy dokážou přežít i dva roky, kdy samice během této doby jsou schopné naklást i tisícovky vajíček.
Tokio bez popelnic
Popelnice byly odstraněny po sarinovém útoku v roce 1995 v domnění, že by se do nich mohla skrýt teroristická zbraň. Nyní v ulicích Tokia najdeme jen pár odpadkových košů, ale opravdu minimum. Zdejší obyvatelé odpadky nosí domů, kde je teprve vyhodí.