Rekonstruujete kuchyň? Zvažte zařízení do vintage stylu

Rekonstruujete kuchyň? Zvažte zařízení do vintage stylu

Rekonstrukce kuchyně jednou zkrátka přijde na scénu. Většinou to bývá ve chvíli, kdy se poličky začnou propadat a kdy dvířka kuchyňské linky zůstávají v rukou. Pokud se k jedné takové velké rekonstrukci schyluje, co si svou kuchyni zařídit do vintage stylu? Kovové úchytky nebo mosazné vodovodní baterie vás jistě osloví!

I když si možná říkáte, že vintage styl je pro vás něčím neznámým, pravdou je, že ho moc dobře znáte. Mluvíme o stylu, který si jistě pamatujete z dětství. Tento styl definuje padesátá, šedesátá léta minulého století čili ve vás může evokovat vzpomínky z raného stádia života. Pokud pro vás dětství bylo skutečně šťastné, pravděpodobně jste tomuto stylu velmi nakloněni. 

Vintage styl není o kombinování různých období

Řada lidí se bohužel mylně domnívá, že vintage styl je o kombinování různých období. Jenže to je jeden velký omyl. Vintage styl rozhodně není o kombinaci různých období, spíše se při zařizování kuchyně držte jenom jednoho časového úseku. Pokud vám učarovala první republika, držte se v duchu první republiky. 

Samozřejmě to neznamená, že si musíte do kuchyně pořizovat nutně pracovní desku, která z tohoto časového úseku skutečně pochází. Stačí, když svolíte k výrobě kuchyně na míru, kdy šikovní truhláři zhotoví tento kout místnosti přesně tak, jak to tehdy bylo. Navíc bude mít delší životnost a bude zkrátka modernější, nemyslíte?

Hlavní roli hrají přírodní materiály

Pokud bychom se měli přesunout k samotnému zařizování vintage kuchyně, nesmíme opomenout přírodní materiály, které by měly hrát hlavní roli. Tím nejvhodnějším materiálem je bezesporu přírodní matný povrch, ale oblíbené je i dřevo. 

Jak již bylo zmíněno, kovy (konkrétně mosaz) hrají taktéž prim. Co se týče dřezu, volte ideální keramickou alternativu, která do vintage duchu zapadne daleko lépe než nerez.