Jak zútulnit své bydlení?

Jak zútulnit své bydlení?

Každý člověk se chce ve svém domově cítit příjemně a útulně. Jenže jen málokdo útulné domácnosti dosáhne. Abyste se mohli svou útulností chlubit a aby z vaší domácnosti nechtěla žádná návštěva odcházet, pojďme si prozradit několik tipů, jak si svůj příbytek zútulnit, aby se v něm především vám dobře žilo. 

Součástí útulného příbytku by měl být především dobře zvolený nábytek. Vsaďte na houpací sítě, také na pohodlná křeslanebo na sedací vaky, které dodají domovu pocit bezpečí a modernosti. Sedací vaky jsou nyní opravdu hitem, proto patří do každé domácnosti. 

Vsaďte na teplo a vůni domova

Na příjemném pocitu se však podílí také vůně ve vašem interiéru. Té dosáhnete s pomocí aroma lamp nebo svíček, které jsou běžnými bytovými doplňky. Svíčky nestojí prakticky nic, přesto udělají opravdu obrovskou službu, díky které se vám nebude z domova odcházet ani do práce. Svíčky umístěte jak do obývacího pokoje, tak také do ložnice a do koupelny. Do míst, kde odpočíváte, umístěte svíčky uklidňující vůně, v obývacím pokoji můžete zvolit i vůně citrusové, které jsou trochu výraznější. 

Když útulno, tak s polštáři

Kde nejsou polštáře, není útulno. Na tom se vám shodne nejeden architekt, který ví, jak vytvořit příjemnou atmosféru v každé domácnosti. Možná si říkáte, že polštáře nejsou vhodné, že z nich necítíte nic příjemného, ale stačí jen zvolit vhodný povlak, který rázem dodá polštáři zcela jiný nádech. 

Při výběru povlaků na polštáře vsaďte na geometrické tvary a na podobné vzory, které oživí i naprosto obyčejně zařízenou domácnost. Nebojte se ani chlupatých povlaků, které jsou letošním trendem. 

Do útulné domácnosti patří květiny

A samozřejmě nezapomínejte na květiny, které jsou nedílnou součástí každé útulné domácnosti. Nemusí to být jen květina na jídelním stole, kterou přinesl drahý muž při příchodu z práce, ale takovou květinou se rozumí i dostatek pokojových rostlin v interiéru.