Černé stěny jsou šmrncovní, tvrdí bytoví designéři

Černé stěny jsou šmrncovní, tvrdí bytoví designéři

Toužíte po proměně vašeho domova? Kování pro interiérové dveře potřebuje vyměnit, stejně jako bytové nábytkové úchytky dřímající na kredencích nejen v kuchyních, ale také v obývacích pokojích? Vezměte plánovanou rekonstrukci od podlahy a kromě výměny zmiňovaných součástí domova se pusťte také do malování stěn. A nejlépe uděláte, pokud sáhnete po černé barvě. Právě ta je podle bytových designérů velmi šmrncovní. 

Černé stěny nejsou depresivní

Samozřejmě se s černou barvou musí opatrně. To, že je stylová neznamená, že do černé zaplavíte všechny zdi v interiéru. Musíte s ní samozřejmě opatrně, a to ideálně jí natřít jednu nebo dvě zdi. V takovém případě se vyhnete i depresivnímu efektu, který je v hlavách mnoha lidí pouze domněnkou.

Ve skutečnosti tedy mluvíme o jakémsi kreativním trendu, se kterým je však nutné umět pracovat, pokud se má jednat o onen šmrncovní prvek, který vaši domácnost a interiér celkově posune na vyšší úroveň.

Černobílé schéma je jistota

Pokud si myslíte, že černá barva příliš zaplaví váš interiér, můžete svou domácnost zaplavit do starého známého kontrastu, a sice do černobílé kombinace. Bílý nábytek v kontrastu s černou stěnou působil, působí a bude působit vždycky době, proto se toho nemusíte bát. 

Jestliže je váš interiér dostatečně velký, můžete být trochu odvážnější a zkombinovat bílý nábytek nejen s černou stěnou, ale také s černou podlahou. Společně vykouzlíte skutečně viditelný kontrast, který nebude mít konkurenci.

Doplňující keramika

Jestliže bude černá zeď dřímat v kuchyni, nemusíte se obávat kombinace s keramikou. Černé stěny hezky doplní, pokud budete mít keramický obklad nebo například keramické nádobí na policích nad dřezem či kuchyňskou linkou. 

Nemusí se opět jednat o přímý kontrast s černou, ale pokud budou obkládací kachličky nebo jiné keramické prvky oním kýženým kontrastem, bude to ve výsledku vypadat skutečně báječně.