Podívejme se barvám pod pokličku. Jaké barvy patří do naší domácnosti?

Podívejme se barvám pod pokličku. Jaké barvy patří do naší domácnosti?

Máte před sebou malování pokojů? Nechcete si platit za služby profesionálních malířů z Ostravy, ale chcete investovat svůj čas do vlastnoručního malování pokojů? Pokud tomu tak opravdu je, měli byste si jednotlivé barvy nastudovat. Je totiž jedna věc pokoje vymalovat, druhá věc je však vymalovat je správnými barvami. Jelikož se mnozí lidé chtějí vyvarovat tomu, že by místnosti svého domu vymalovali barvami, které do daných místností nepatří, využívají služeb profesionálních malířů pokojů, kteří moc dobře vědí, jaká barva do jaké místnosti patří. Je třeba si totiž při malování pokojů uvědomit, že to, jakou barvu zvolíme, bude mít dopad na náš celý život. 

Bohužel jen málokdo si uvědomuje, jaký mají barvy vliv na náš život, na náš každý den. Barvy dokážou ovlivňovat naši náladu, naši produktivitu, mají vliv na psychiku. Proto je třeba se o jednotlivých barevných odstínech něco dozvědět, abychom si do interiéru nepřinesli něco, co bude negativně ovlivňovat náš život. 

Bílá barva je barvou čistoty

Nejčastěji se v interiérech setkáváme s bílou barvou. Ostatně tomu se nemůžeme divit. Bílá barva je neutrální barva, díky které se jednotlivé místnosti domu opticky zvětší. Kromě toho je to barva čistoty, které se opravdu nemusíme nijak obávat či bát. 

Červená barva plná energie

Mnozí lidé také často uvažují nad červenou barvou, u které je však třeba mít se na pozoru. Nehodí se rozhodně do místností, kde bychom měli být v klidu, tudíž své místo nemá v ložnici. Nehodí se však ani do jídelny nebo kuchyně, jelikož červená barva posiluje chuť k jídlu. Má mimo jiné i stimulační účinky a také negativně působí na psychicky labilní jedince. Na druhou stranu člověka naplní potřebnou energií. 

Fialová barva je barvou harmonie

K trendům letošního roku se řadila rozhodně fialová barva, nad kterou však řada lidí ohrnovala nos. To je však škoda, jelikož fialová barva je barvou harmonie. Dokáže uklidnit a zároveň dodá člověku pocit bezpečí. Jedná se o nejvíce ideální barvu do obývacích místností, ale také do dětských pokojů. Jen si tedy dejte pozor na to, abyste nesáhli po příliš tmavém odstínu, který by na člověka působil příliš tísnivě.