Práce se pro stále více lidí stává drogou

Práce se pro stále více lidí stává drogou

Workoholismus je problém dnešní doby. Stále více lidí se stává na práci závislých. S příchodem nařízeného home officu tento problém ještě nabral na obrátkách. Lidé, kteří do té doby nebyli zvyklí pracovat z domu, rázem nerozeznali hranici mezi pracovním a osobním životem. A tak pracovali na úkor rodiny, aniž by si to uvědomili. Tím se však stávali na práci závislými a jejich žebříček priorit se začal postupně měnit. 

Když je práce na prvním místě

S workoholismem se většinou potýkají lidé kolem třiceti let, kteří za sebou mají opravdu zajímavou kariéru, také spoustu práce a nejeden úspěch. Právě ti se však naučili jedné věci, a sice že bez práce nejsou koláče, proto prakticky neustále pracují. Mnohdy jsou i na vysokých postech, protože tak tvrdě pracovali, až se jim dostalo i povýšení. 

Jenže přesně pro tyto lidi je práce už jistou drogou. Jejich denním chlebem jsou kolapsy a také pocit vyhoření, který paradoxně následuje ihned po příchodu workoholismu. Práce je totiž tolik, že jednou musí přijít pocit, že to člověk zkrátka nezvládl. Tou dobou je však už sám. 

Kvůli workoholismu přichází lidé o své rodiny a blízké

S workoholismem je to podobně jako s jinou závislostí. Zkrátka a dobře má negativní vliv na osobní život. Lidé se zaměřují jenom na svou práci a už se nevěnují tomu, co je skutečně důležité, a sice svému okolí – svým blízkým a své rodině. Zkrátka koníčky, zájmy a všechno ostatní jde stranou. Práce se stává tou hlavní náplní života a zároveň tím, co lidi postupně zabíjí. 

Workoholismem trpí hlavně současná generace

K rozmachu workoholismu došlo až v posledních letech. Tímto problémem trpí především současná generace. Ta starší, jež měla prakticky jenom píchačky a tím jim automaticky začínala a končila pracovní doba, se s tímto problémem tolik nesetkávala. S moderní dobou přišla také flexibilita pracovní doby, což k rozvoji workoholismu značně dopomohlo.