Z čeho se vyrábí přírodní matrace?

Z čeho se vyrábí přírodní matrace?

Rozhodli jste se konečně vyspat se do růžova? V tom případě přemýšlíte nad koupí kvalitní matrace. Na výběr nyní máte z enormního množství modelů, z nichž největším lákadlem je latexová matrace. Latex, ze kterého je zmiňovaná matrace vyrobená, je vysoce pružným materiálem, který je navíc alergicky neutrální. K tomu všemu je odolný proti bakteriím, také proti plísním. A díky svému složení je vhodný pro trvale ležící lidi. 

Mimochodem, věděli jste, že latex je jeden z přírodních materiálů? Pokud si pořídíte latexovou matraci, pořizujete si prakticky přírodní matraci. Samozřejmě přírodní matrace se nevyrábí jenom z latexu, ale kromě jiného i z řady dalších přírodních materiálů. 

Kokosové vlákno

Přírodní matrace se dále vyrábí i z kokosového vlákna. Kokosové vlákno vlastně pochází z kůry nedozrálých plodů kokosové palmy, která pochází nejčastěji ze Srí Lanky nebo Indie. Jejími hlavními přednostmi je elasticita a dále odolnost proti houbám, plísním nebo bakteriím či proti roztočům, vlhkosti a také hnilobě. 

Koňské žíně

Mezi další přírodní materiály, ze kterých se matrace vyrábí, patří i koňské žíně. Ty se zase získávají opravdu šetrně z koňské hřívy a také z ocasu. Jejich hlavními výhodami je vzdušnost, lehkost a také prodyšnost. Navíc umí skvěle akumulovat teplo a odvádět páru. I díky tomu jsou přírodní matrace z koňských žíní brány jako jedny z nejvíce hygienických. 

Mořská tráva

Věděli jste, že se přírodní matrace vyrábí také z mořské trávy? I když se to může jevit jako něco nechutného, pravdou je, že je to opět výjimečný materiál, který dodává matracím především výbornou elasticitu. Navíc přirozeně odvádí vlhkost, což vede k předcházení plísní a roztočů. 

PUR pěna

Neboli také bio PUR pěna uzavírá náš seznam materiálů, z nichž se vyrábí přírodní matrace. Jedná se o pěnu s obsahem extraktů ze sóji.