Záhady, které záhadami zůstaly. Vyřešíte je?

Záhady, které záhadami zůstaly. Vyřešíte je?

Možná si říkáte, že tou největší záhadou na světě je, kam vám zmizely klíče, když jste s nimi teprve otevřely dveře. Nebo kam vám zmizely brýle, když jste je před chvílí měli na očích. Ale věřte tomu nebo ne, existují i zcela jiné záhady, které jsou skutečnými záhadami. Bohužel nebyly nikdy vyřešeny a v mnoha lidských hlavách nechali věčného brouka. Vyřešíte alespoň jednu z nich? 

Kde se vzalo Hitlerovo bohatství? 

Mezi největší celosvětové záhady patří třeba to, kde se vůbec vzalo Hitlerovo bohatství. Přece jenom jeho seznam pokladů sčítal celou řadu artefaktů a nikdo dodnes neví, kde ke svému jmění přišel. Jeho skrýš obsahovala zlato, bankovky i šperky, které byly v přepočtu za více jak čtyři miliardy amerických dolarů.  

Co se ví, tak to, co se s pokladem stalo. Veškeré Hitlerovo jmění ukrývané ve skrýši bylo prakticky ihned po válce rozebráno. Poklad se tak po dlouhé válce dostal do Španělska, Turecka, také do Švýcarska i do Švédska.  

Kde je pohřben Kryštof Kolumbus? 

Kryštof Kolumbus je považován za jednoho z největších objevitelů všech dob. Stojí kupříkladu za objevením Ameriky. Pozoruhodný však nebyl ani tolik jeho život, jako jeho ostatky. Aktuálně se totiž neví, kde je pohřben. Nejdříve byl pohřben ve Španělsku, poté se však jeho ostatky dostaly do Francie, a nakonec se dostaly až na Kubu. Když se však po několika letech chtěly povést genetické analýzy na jeho ostatky, zjistilo se, že jeho ostatky nejsou vlastně jeho. Otázkou tedy zůstává, kde je Kryštof Kolumbus tedy pohřbený? 

Co stojí za betlémskou hvězdou? 

Pro křesťany je betlémská hvězda božským znamením. Ale pro vědce je to velká záhada. Zatímco někteří jsou toho názoru, že za betlémskou hvězdou stojí UFO, jiní jsou reálnějšího názoru, a sice že za ní stojí výbuch sopky. Opět je jen otázkou, kde je pravda. Nebo byla betlémská hvězda jenom jasnou kometou?