nedostatek IT specialistů

Nedostatek IT specialistů a ředitelů trvá

Česká republika se od začátku roku potýká s neskutečnými problémy. Nejdříve se jedná o opravdu velké zdražování, které je způsobeno především špatnou úrodou zeleniny a ovoce. Právě tyto dvě potraviny jsou zdražovány nejvíce, ale to se po velmi špatné úrodě nemáme čemu divit. Nepřálo letos počasí, s tím už bohužel nic neuděláme. Samozřejmě rostou ceny i jiných potravin, a to zejména mléčných produktů a vajec. Mimo jiné rostou i ceny pohonných hmot, ale to se nejspíše jedná o klasickou záležitost. Při každém tankování víme, že si musíme vzít větší množství peněz, jinak se totiž nedoplatíme.

Mezi další problémy se jednoznačně řadí i nezaměstnanost. Ta se sice polepšila, ale to pouze díky lepšímu počasí, které umožnilo konečně vykonávání sezonních prací. Bohužel stále na trhu chybí ředitelé nejrůznějších oddělní, a to už je opravdu, co říct. Proškolovat si nováčky nestojí za řeč, a tak se tedy zaměstnavatelé zaměřují především na ty, kteří jsou ve své roli už dostatečně zkušení. Bohužel však zaměstnavatelé nechtějí školit nové a mladší lidi, a tak se tato problematika nedostatku pracovní síly projeví ještě o pár let později.

Nedostatek zkušených lidí postihl i IT oblast

Mezi obory, které postrádají své zaměstnance, patří jednoznačně automobilový průmysl. Jemu chybí až čtyři tisíce lidí. Ani nepředpokládá, že se během následujících let něco změní. S odstraněním problému počítají až v roce 2020, tedy za tři roky. Ovšem kde se může zlepšit situace nyní, je IT průmysl. Chybí specialistů zaměřující se různé oblasti oboru technologie. Mnoho z možných variant totiž odchází do zahraničí, protože jim tam jednoduše nabízí lepší platové ohodnocení a mnohdy se o takovou výši, o které by si u nás v České republice mohli nechat jenom zdát. Samozřejmě studentů studujících tuto profesi je mnoho, málokdo však přijde do zdárného konce.