Koncepce autonomního vozu

Koncepce autonomního vozu

Ekologie je silným trendem posledních let a do výroby automobilů se promítá po všech stránkách. Nejde jenom o emise a pohon vozů. Cílem je prostě vytvořit takový automobil, který by životní prostředí zatěžovat co nejméně včetně použitých materiálů. S tím jdou ruku v ruce i chytré technologie. S ekologickým chováním se kamarádí, protože umožňují naprogramování různých funkcí tak, aby provoz vozu byl co nejefektivnější. Šetří tím okolí.

Posádka si užije komfort

Modelem chytrého vozu budoucnosti je zcela jistě Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion. Svět se s touto koncepcí automobilu mohl seznámit už v roce 2015. Fanoušci žhavých automobilových novinek, kteří doslova hltají všechny převratné věci, jež výrobci pošlou na trh, ale mají zatím smůlu. I když se Mercedes-Benz s tímto vozítkem pravidelně připomíná, do sériové výroby se ještě nedostalo. Ovšem nelze mu rozhodně upřít převratnost. Jde o zbrusu novou generaci autonomních vozů, která posádce umožní maximální komfort. Zkrátka si vůz zavoláte, ten se vám přistaví na určené místo, vy nasednete a dál si vychutnáváte cestu.

1100 km na jedno nabití a dotankování

Můžete odpočívat, komunikovat s jinými lidmi, nebo můžete tohle auto dokonce využít i jako pojízdnou kancelář. Prostor vozu je dostatečný hned pro čtyři osoby, které mohou pracovat s dotykovými obrazovky, s nimiž mohou měnit nastavení vozidla. Bezpečnost tohoto konceptu podporují i zvukové a optické signály určené dalším účastníkům silničního provozu. Umí i laserově promítat přechod pro chodce. Co je ale obzvláště důležité, hybridní pohonný systém kombinuje palivové články a klasické baterie. Díky tomu na pouhé jedno nabití a jedno dotankování auto zvládne ujet 1100 km, aniž by vypustilo jediný skleníkový plyn. Je proto jednoznačné, že tyhle možnosti si své zákazníky najdou – tedy pokud se konečně objeví na trhu.