Italie

Itálie – oblíbené místo pro relaxaci

Každoročně jistě uvažujete, kam se vydáte na dovolenou. Většinou rozhodování tkví v tom, zda se chcete podívat k moři nebo vám budou stačit dovolené po České republice. Po delším uvažování přijdete na to, že Českou republiku znáte naprosto do malíčku, protože jste ji s kamarády procestovali za mladých let. Šumava, Krkonoše, Terezín i Lidice znáte jako své boty, i když se jedná o místa, na které se jednou podívat nestačí. Jenže právě vám to postačí, a proto se začnete dívat na dovolené v zahraničí. Mezi přijatelné destinace se řadí klasicky Chorvatsko, protože se tam lehce dopravíte autem. Jenže Chorvatsko je zrovna místo, kde jste byli minimálně třikrát a jistě se za poslední dva roky nic nezměnilo. Dumáte tedy nad jiným řešením.

Pokud jste dobrodruzi, určitě vás nadchnou destinace jako Bali nebo Goa. Jedná se o skvělé dobrodružství, které podniknete cestováním po ostrovech a poznáváním se s novými lidmi a jinými kulturami. Samozřejmě, pokud patříte do této skupiny, setkáte se i se zvířecími obyvateli těchto míst. Jestliže ale toužíte naopak po odpočinku a klidu, určitě spíše upřednostníte válení se na pláži, poslouchání šumění moře a rány, které vydávají kokosy, když spadnou z obrovské palmy dolů.

Každý si zkrátka svou dovolenou představuje jinak, ale ten, kdo preferuje nenáročný a především relaxační pobyt, dá jistě přednost zejména Itálii. Tento stát je proslulý svým čistým mořem a krásnou architekturou. Ať už zavítáte pouze k moři, nebo si budete chtít prohlédnout památky, určitě vás každou svou částí Itálie zcela pohltí a nadchne. Jelikož se nejedná o nějak zvlášť drahou dovolenou, stoprocentně si ji užijete. Řím není jediným městem, které stojí za to navštívit. Pokud byste chtěli procestovat celou Itálii, čtrnáctidenní dovolená by k tomu opravdu nestačila. Samozřejmě týden válení u moře postačí i těm největším odpočinkovým typům.