Co vidět a neminout v Římě

Co vidět a neminout v Římě

Cestování je velmi osvobozující a uvolňující. Nemůžeme se divit tomu, že k činnosti tíhne stále více jedinců. Zatímco někteří se vydávají k moři, jiní se toulají po horách. A pak jsou tu ti, kteří se z ničeho nic seberou a vydají se kupříkladu do Itálie. Největším lákadlem je Řím, kde se nachází celá spousta památek. Pojďme si zmínit ty nejatraktivnější z nich, které byste neměli minout. 

Koloseum jako dominanta Říma 

Vídáme ho na fotkách a nepřijde nám nijak enormní, obrovské nebo prostorné. Jenže když ho uvidíme na vlastní oči, mluvíme o neskonale obrovské stavbě, která se nám zapíše do paměti svou krásou a jedinečností. Řeč je konkrétně o Koloseu, které je označováno za dominantu Říma.  

Jedná se o vůbec největší římský amfiteátr a zároveň je jediným, kde se odehrávaly hony na zvířata. Ve své době se sem vešlo i padesát tisíc návštěvníků. 

Pantheon, chrám bohů 

Řím stejně jako mnohé jiné státy dříve uctíval bohy. Stačí zapátrat v pramenech a zjistí se, že se v ně věřilo a že si je lidé snažili udobřovat, co jen to šlo. Při toulkách Římem byste neměli minout kupříkladu Pantheon, o kterém se právě říká, že je chrámem všech bohů. Mnozí označují tuto budovu za architektonický skvost. Také stojí za zmínku, že se jedná o vůbec nejzachovalejší antickou stavbu v celém Římě.  

Není to ale chrám malý, i když opět tak na fotkách může působit. Mluvíme o obrovské stavbě, která je nadmíru mohutná a díky tomu snadno zapamatovatelná, nemyslíte? 

Fontána di Trevi plní přání 

Řada turistů však jezdí do Říma pouze pro to, aby si něco přála. Proto jejich kroky míří automaticky k Fontáně di Trevi, která je opravdu nádhernou stavbou, rovnou nejslavnější římskou fontánou. Je jí přes tři sta let a zdobí jí nádherné sochy Neptuna a tritonů, jež představují klidné a na druhou stranu rozbouřené moře.