Itálie jako země zalitá sluncem. Co jste o ní možná nevěděli?

Itálie jako země zalitá sluncem. Co jste o ní možná nevěděli?

I když nyní cestujete především prstem po mapě, neznamená to, že si nemusíte o zemích něco více zjišťovat. Obzory je možné rozšiřovat si i tak, že si o vysněné destinaci něco přečtete a při návštěvě země pak můžete “machrovat” a ostatní zalévat zajímavostmi. Pojďme se nyní zaměřit na Itálii – zemi, která je doslova zalitá sluncem.  

Než si však zmíníme konkrétní zajímavosti, stojí za to říct, že Itálie patří k vůbec nejoblíbenějším destinacím na světě. Nejen slunce a písečné pláže jsou lákadlem, ale především jsou lákadlem památky, které se zde nachází. Těch je opravdu celá řada. Mezi nejatraktivnější místa nacházející se právě v této krásné zemi, patří bezesporu Benátky, které jsou známé díky svým gondolám. Dále Řím – ten je zase úchvatný díky svému koloseu a fontáně Di Trevi. 

Senioři adoptují studenty 

Věděli jste, že v Itálii funguje takzvaná adopce studentů seniory? Zkrátka a dobře senioři ubytují studenty u sebe doma. Možná tento způsob “adopce” funguje také jinde na světě, ale pravdou je, že v Itálii se tento způsob uchytil pravděpodobně nejvíce. Díky tomu se v Itálii nesetkáte s přeplněnými internátními domy ani s nešťastnými seniory – aspoň trochu času s nimi tráví ti, které ubytovávají u sebe doma.  

Ostrov bez daní 

Věděli jste, že pod Itálii spadá taky ostrov, kde neplatí daně, kde jsou obchody a kde jsou restaurace? Je to takový vlastní stát na vlastním ostrově. Ten vlastní Giorgio Rosa, který svůj ostrov vlastní v oblasti Rimini. Jedná se o ostrov existující v tomto duchu už od roku 1968 a mluvíme o rozloze přibližující se 400 metrům čtverečních.  

Ostrov, kde lidé umírají 

Co je zajímavé, tak to, že v Itálii existuje ostrov, kam by neměla vkročit lidská noha. Mluvíme o ostrově Poveglia, který během posledních několika stovek let stalo místem, kde lidé umírají. Právě sem se totiž odhazovaly mrtvoly, které podlehly moru. Nákaza se tak šířila po celém ostrově.