Chcete se vydat na dovolenou do Itálie? Máme tipy na nejlepší místa

Chcete se vydat na dovolenou do Itálie? Máme tipy na nejlepší místa

Když poprvé k moři, tak buď do Chorvatska, nebo do Itálie. Jelikož Chorvatsko není tak krásné jako Itálie, doporučujeme i s dětmi do Itálie zamířit. Samozřejmě se sem můžete vydat i bez dětí, klidně i na víkend. Itálie toho nabízí tolik! Mnozí lidé dokonce do této země jedou na takzvaný road trip, kdy automobilem obejdou mnoho krásných míst. Vždyť v Itálii tolik krásných míst je, autem se uvidí během jedné dovolené více. Pokud jedete na dovolenou, ale nevíte, která italská místa konkrétně navštívit nebo na jakých místech strávit i několik dní v kuse, poradíme vám.  

Itálie je přece jen velká, krásná a rozmanitá. Člověk se jen stěží rozhoduje pro jedno místo, kde stráví svůj volný čas. Dejte tedy na naše tipy a prožijte i na jednom místě nezapomenutelnou dovolenou, která ve vás bude žít ještě dlouho.  

Vydejte se na Sardinii 

Pokud smíme poradit, doporučujeme Sardinii. Sardinie je druhým největším italským ostrovem, jsou zde krásné pláže a nádherně čistá voda – to jsou ostatně lákadla pro všechny turisty. Pro dobrodruhy je zde přichystána divoká příroda a poměrně hornatý povrch, který je na túry jako dělaný. Vypravit se můžete třeba k nejvyšší hoře, konkrétně k Punta Lamarmora do pohoří Monti del Gennargent. 

Za nádhernými jezery do Lago di Garda 

Milujete přírodu a chcete zažít něco nepopsatelného? Pak se na dovolenou vydejte do Lago di Garda, kde jsou ta nejkrásnější jezera na světě. Největším zdejším jezerem je Gardské jezero, které má ledovcový původ, což je ostatně důvodem, proč má voda tak nádhernou azurovou barvu. Mimo to zde najdete i hromadu cyklostezek, zažít zde můžete paragliding nebo třeba můžete vyzkoušet horolezení.  

Vzhůru na Sicílii 

Když italská dovolená, tak jedině na Sicílii. Sicílie je krásná po celý rok, příjemné a slunečné počasí je zde v každém měsíci v roce. I když by se oteplilo, stejně by zde byly ideální podmínky ke koupání. Pěstují je zde hlavně pomeranče, víno, také mandle a citrony.