Egypt

Za mumiemi do Egypta

Hodně lidí každý rok přemýšlí, do jaké destinace se má podívat během letní dovolené. Ta se má vždy nést převážně ve znamení luxusu, a proto se není čemu divit, když obvykle vítězí destinace, jako je například Kuba, Kanárské ostrovy nebo Benátky. Spousta lidí nemá rádo, když se musí plahočit s batohem na zádech po různých neznámých ostrovech. Dovolenou berou vždy jako odpočinek, nikoliv jako túru, na niž si mohou zajít každé nedělní volné odpoledne. Proto krásná místa jako Bali nebo Goa nehrají opravdu žádnou roli v jejich rozhodování, kam asi v létě pojedou.

Minulý rok se do značně oblíbených destinací připletlo i Řecko, a to jen z toho důvodu, že pobyty v této zemi byly relativně levné. Mnoho lidí zlákala dobrá cena za takřka pětihvězdičkový luxus. I když se tam loni dělo opravdu spoustu nebezpečných věcí, turisté sem přece jen odjížděli. V žebříčku nejnavštěvovanějších míst se jistě setkáte i s Egyptem. I když je to staré místo plné zvěstí o mumiích a jiných stvořeních, lidi sem rádi jezdí. Možná za to může to, že jedna strana Egypta je velice luxusní, ale ta druhá se nese ve starém až tajemném duchu.

Proč do Egypta?

Do Egypta s rodinou nechtějí jezdit převážně děti, protože se bojí mumií. Vždyť pohádek i filmů je o těchto stvořeních habaděj. Samozřejmě se zde s těmito pověrami nesetkáte, ale dětem to zkrátka nevymluvíte.

Najdete zde také velmi příjemné a relativně čisté moře. Pokud byste nebyli s mořem spokojení, zavítejte k vašemu hotelu, který má jistě hned vedle vchodu úchvatný bazén, díky němuž spatříte celé město jako na dlani. Za takovými chvílemi lidé jezdí a milují je. Odpočinek a chvíle s rodinou či partnere nebo partnerkou jsou zde naprosto nezapomenutelné, tak je nezapomeňte zvěčnit fotografiemi. Kromě suvenýrů jsou to totiž jediné hmatatelné důkazy, že jste tuto destinaci opravdu navštívili.