Nejkrásnější památky ČR

Kde najdete nejkrásnější památky Česka?

Česká republika je plná krásných míst, která stojí za návštěvu. Škoda, že si to mnoho lidí neuvědomuje, proto se vydávají do zahraničí. Někteří si však krás, které máme v Česku, cení, proto se neustále vydávají na výlety, které jsou doslova nezapomenutelné. Pokud patříte mezi milovníky památek, určitě už jste všehny důležité navštívili. Jestliže ne, co takto seznam navštívených památek zase trochu rozšířit?

Památek je v Česku skutečně hodně. Jsou lákadlem nejen pro české turisty, ale hlavně pro ty zahraniční. Pojďme si zmínit ty nejznámější památky, které stojí za návštěvu.

Karlův most

Památkou, kterou rozhodně musíte vidět, je Karlův most. Je to jedna z našich nejstarších památek, která je v naprosto obdivuhodném stavu. Pokud patříte k milovníkům historie, při návštěvě Prahy omrknete i mnoho dalších památek, k nimž se řadí i Pražský hrad, dále Židovský hřbitov, který najdete blízko Staroměstského náměstí, zajdete si taky na památník na Žižkově nebo navštívíte unikátní Vyšehrad, který slibuje nejen prohlídku hrobů slavných, ale i obdivuhodnou vyhlídku na celé naše hlavní město.

Špilberk

I Brno má rozhodně co nabídnout! Oblíbenou památkou a zároveň nejoblíbenější brněnskou atrakcí je hrad a pevnost Špilberk, která je dominantou této moravské metropole. Najdete ho na stejnojmenném kopci na západě tohoto města.

Kromě toho se do našeho druhého největšího města jezdí i za hradem Veveří, který je taky unikátní památkou, na které se dneska koná celá řada festivalů nebo jiných společenských, kulturních i sportovních akcí.

Dolní Vítkovice

Dolní oblast Vítkovice se taky řadí k památkám, které najdeme tentokrát v Ostravě. Jedná se o národní kulturní památku. Je to rozsáhlý průmyslový areál Vítkovických železáren s unikátním souborem industriální architektury. Zároveň je to nejoblíbenější ostravská atrakce.