Římské památky, které byste měli rozhodně vidět

Římské památky, které byste měli rozhodně vidět

Máte před sebou volný víkend? Co kdybyste koupili last minute letenku a vydali se za nevšedním dobrodružstvím, které byste doma jen stěží absolvovali? Některé země jsou velice krásné, a to natolik, že se vyplatí prozkoumat naprosto každý jejich kout. Jednou takovou zemí je i Itálie, kde se nachází celá řada měst a míst, která stojí za to vidět. Zejména Řím je něco naprosto dokonalého, rozhodně byste právě Řím měli mít na svém wish listu.  

Pokud se rozhodnete zamířit do Říma, budete překvapeni zdejšími památkami a krásnými místy. Je tu toho tolik k vidění! Ať už jedete do ŘÍma na víkend nebo na týden či na několik měsíců, pořád budete mít, co objevovat. Abyste však využili svůj pobyt v Římě naprosto do poslední kapky, poradíme vám několik památek, které jsou pro Řím typické a u kterých je třeba se zastavit.  

Koloseum 

S Římem se nedílně pojí Koloseum, což je největší římský amfiteátr, který je zároveň jediným na světě, kde se odehrávaly hony na zvířata. Kromě toho se zde odehrávaly také krvavé hry nebo gladiátorské zápasy ve jménu Císaře.  

Málokdo ví, že se Koloseu kdysi říkalo Flaviův amfiteátr. Do celého Kolosea se vešlo více jak padesát tisíc návštěvníků, což je opravdu obrovské číslo.  

Pantheon 

Pro Řím je také typický Pantheon, což je chrám všech bohů. Dnes je považován za dokonalý poklad, který tu zbyl po klasické architektonické harmonii. Je velice zajímavé, že do Pantheonu nejsou udělaná žádná okna. Vzduch proudí dovnitř jenom dveřmi nebo devítimetrovým stropním otvorem. Málokdo také ví, že kopule celého Pantheonu je tou největší klenbou, jaká kdy byla vytvořená. Stejně tak jsou jedinečné i díry v podlaze, kterých je dohromady dvaadvacet.  

Andělský hrad 

Už jste slyšeli o Andělském hradu, který se také nachází v Římě? Jedná se o impozantní stavbu, kterou byste po delším hledání našli na nábřeží Tiberu. Dříve se jednalo o mauzoleum, později to bylo vězení a také pevnost.