Vyberte správný pracovní oděv

Vyberte správný pracovní oděv

K zajištění bezpečnosti práce pro zaměstnance je nutné zajistit odpovídající vhodné pracovní oděvy, které svými vlastnostmi chrání zaměstnance při práci a poskytují jim nezbytný komfort a pohodlí. Podoba pracovních oděvů z hlediska bezpečnosti je zajištěna norma EN 340. Ta stanovuje konkrétní vlastnosti všech ochranných pomůcek a jednotlivých částí oděvu v návaznosti na rizikovost daného povolání, pro které jsou tyto pracovní oděvy potřeba. Každý vybraný pracovní oděv má být v souladu s touto stanovenou normou.

Pracovní oděv z kvalitních materiálů

Ochranné pláště a jednorázové overaly jsou vhodné zvláště na některá pracoviště s vysokými hygienickými nebo bezpečnostními požadavky. Ty se pak oblékají přímo na pracovní oděv. Montérky a montérkové kombinézy jsou nejčastěji využívané pracovní oděvy. Mají být nejen pohodlné, aby se v nich dalo dobře pohybovat, ale dobře prodyšné a vyrobené z kvalitního a pevného materiálu. Dnešní montérkové soupravy mají velké množství praktických kapes, propracované a zesílené namáhané části vyrobené z lehkých, ale vysoce odolných materiálů. Jsou šité tak, aby umožňovali snadný a bezproblémový pohyb.

Bezpečnostní prvky a speciální ochrana

Pracovní bundy zajišťují ochranu při práci v chladnějších dnech. Veškeré pracovní bundy, vesty a mikiny disponují různými velmi důležitými bezpečnostními prvky. Jsou důmyslně zpracované a ušité tak, aby bylo možné je nosit i jako volnočasové oblečení. Pracovní kalhoty jsou vyrobeny ze stále pokročilejších materiálů. Zajišťují multifunkční využití, jsou lehké a disponují výbornými funkčními vlastnosti. Pracovní kalhoty, které jsou zateplené, ještě na rozdíl od montérkových kalhot nabízí i mnohem lepší ochranné prvky. K jejich celkovému zpracování se využívají moderní materiály. Speciální úpravou se řídí ochranný oděv, který se vyznačuje vysokou viditelností. Tu stanovuje norma EN 471. Výstražné oděvy jsou vhodným pracovním oděvem pro náročnější činnosti. Pracovní oděvy doplňují i košile, trička, čepice a pracovní rukavice. Určitě je nutné dbát na správnou pracovní obuv.